
Bildegalleri
Yndig og nett, liten majolikalampe i jugendstil
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 150 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Antikk 1800-talls oljelampe med vakker blomsterdekor i jugendstil på lampehuset, utført i majolika. De tre armene slynger seg flott rundt en kvinnefigur. Mer jugend kan det nesten ikke bli.
Man kan bruke lampen med eller uten lodd. Jeg har forsøkt å vise begge deler med foto. Hvis man ikke ønsker å bruke loddet kan kjettingene i toppen tres gjennom hjulene og festes til seg selv når man har ønsket høyde. Fordelene med å feste disse kjettingene til et lodd er man enkelt kan dra lampen ned og opp. F.eks når man skal slukke lampen.
Kronen er utstyrt med Matador rundbrenner med en flammespreder på toppen som sprer flammen godt og gir bedre lys enn mange andre brennere. Størrelse 20 linjer. Selve lampen har en diameter på ca 41 cm og høyden er justerbar. Lampen er komplett og klar for bruk. Det er bare å fylle opp lampeolje og nyte synet.
Lampen kan sendes eller hentes på Hannestad i Sarpsborg. Se også de mange andre lampene jeg har ute for salg😊
# lysekrone taklampe majolica oljelampe
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 27.9.2026 kl. 02:34 ・ FINN-kode: 466729869




