Bildegalleri
Veldig pen vintage T. Røste & Co taklampe i teak og kobber – 6 glasskupler
Til salgs
3 500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger en klassisk og stilren skandinavisk taklampe fra 1950-/60-tallet, produsert av den kjente norske belysningsprodusenten T. Røste & Co (merket TR & Co under basen).
Dette er en sjelden komplett utgave med hele 6 originale, matte glasskupler. Glassene er helt intakte uten sprekker eller skår – noe som er svært unikt for disse lampene i dag.Lampen har en nydelig kombinasjon av solid teak, detaljer i kobber og svarte metallarmer. Den gir et utrolig lunt og stemningsfullt lys, og er det perfekte blikkfanget over et spisebord eller i en stue med retro- eller mid-century modern interiør.
Produsent: T. Røste & Co (Norge)Periode: Ca. 1950- / 1960-tallet
Materialer: Teak, kobber, lakkert metall og opakt glass
Tilstand: Veldig pen vintage stand. Treverket har en flott glød, og alle 6 glasskupler er hele og pene. Det elektriske er originalt (kjøper vurderer selv eventuell oppgradering/omtrekking).
Må hentes på Skedsmokorset på grunn av de skjøre glasskuplene, eller kan sendes på kjøpers risiko og regning mot svært god innpakning. Kan også eventuelt møtes i nærområdet mot Lillestrøm/Lørenskog.
Åpen for seriøse bud.
Ta gjerne kontakt ved spørsmål eller for å avtale henting!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 10.6.2026 kl. 11:20 ・ FINN-kode: 466547768

