Bildegalleri
Snorre Sturlasson - Snorres kongesagaer fra 1964
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et pent eksemplar av «Snorres kongesagaer» i den kjente folkeutgaven fra 1964, utgitt av Gyldendal Norsk Forlag.
Verket er oversatt av Anne Holtsmark og Didrik Arup Seip. Denne klassiske utgaven er rikt illustrert med de kjente og uforlignelige tegningene til Halfdan Egedius, Christian Krohg, Gerhard Munthe, Eilif Peterssen, Erik Werenskiold og Wilhelm Wetlesen. Boken har et flott rødt kunstskinnbind med gulldetaljer på ryggen og blindpreging på permene.
Fakta og tilstand
Forfatter: Snorre Sturlasson
Tittel: Snorres kongesagaer
Oversettere: Anne Holtsmark og Didrik Arup Seip
Utgiver: Gyldendal Norsk Forlag (Trykket hos Dreyer Aksjeselskap, Stavanger 1964)
Format: Innbundet (rødt skinnimitert bind) med originalt vareomslag
Sidetall: 765 sider
Tilstand: Selve boken og det innbundne bindet er i meget god stand og fremstår som nytt. Det medfølgende vareomslaget er noe slitt med noen rifter i kantene (se bilder).
Pris: 130.-
Kan hentes, eller sendes i posten mot at kjøper betaler frakt. Denne kan sendes som pakke (godt innnpakket) med PostNord for kr. 69.- eller som Norgespakke kr. 76.-
Varer av alle slag kan normalt sendes sammen. Du sparer portoutgifter og jeg slipper med mindre pakking. Sjekk derfor gjerne mine andre annonser. Og ta kontakt om FiksFerdig ikke ønskes.
Nøkkelord: Snorre, kongesagaer, Heimskringla, norgeshistorie, sagaer, vikingtid, Gyldendal, Christian Krohg, illustrert utgave, klassiker, antikvarisk, faglitteratur.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.6.2026 kl. 22:01 ・ FINN-kode: 466173513
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

