Bildegalleri
GENESIS – A TRICK OF THE TAIL - FØRSTE MED PHIL COLLINS SOM SANGER - JOHNNYROCK
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
GENESIS – «A TRICK OF THE TAIL» (1976)
Dett var det første albumet der trommeslager Phil Collins tok over rollen som bandets sanger etter at Peter Gabriel sluttet. Både blant kritikere og kommersielt ble albumet en stor suksess, tross noens spådommer, og landet helt oppe på 3 plass på albumlistene hjemme i England.
Tittelsporet ble albumets singelvalg, og med den fulgte også for første gang en promo-video med sangen. Låta ble skrevet av Tony Banks opprinnelig for «Foxtrot»-albumet i 1972 men kom først med her i 1975. Mange ble imponert over lydbildet Genesis fikk til med dette albumet selv om Peter Gabriel, som mange så på som bandets mest kreative medlem, sluttet før dette albumet ble spilt inn. Bill Bruford ble med bandet på turne som ekstra trommeslager sånn at Phil Collins kunne konsentrere seg om vokalist-rollen.
DENNE ER SOM NYTT. BEDRE BLIR DET IKKE.
Dette er en NORSK ORIGINAL 710-PRESSING fra 1976 på CHARISMA RECORDS der utbrettcoveret (som er laget i Sverige), den originale innerposen med tegninger, og vinylen er SOM NYTT. TOPP STAND.
Min Pris: 150 kr
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.6.2026 kl. 23:34 ・ FINN-kode: 466050232
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt