Bildegalleri
LJ-126 North Beach Leather Rød MC Skinnjakke - Vintage Knallkjøp!
Til salgs
1 200 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Type: Andre jakker
Materiale: Skinn
Farge: Rød
MC Skinnjakke, Asymetrisk, Skulderputer , Ekte skinn,
Merke: North Beach Leather
Farge: Rød (Lippstick-rød / Brannbil-Rød!)
For: Lett rødt satin for
Beskrivelse: Ekte skinn. Vi tipper at den er laget av lammeskinn, den mykeste av skinntypene. Se bildene! Ser nesten ny ut! Vintage 80’ talls stil med skulderputer.
Jakka er i en typisk MC-stil, men den har ikke noe ekstra for etc.
Dette var i sin tid en meget dyr skinnjakke, men for å få til et raskt salg selger vi den for en meget konkurransedyktig pris! Tilsvarende plagg selges nå i USA for $ 3-500.
Vintage
Dette plagget er fra 80 eller 90 tallet. Plagget er i fantastisk kvalitet til å være så gammelt. Skinnet er hanskemykt og har ingen lukt. Kan ikke finne noe slitasje! Kort sagt: Plagget er nesten som nytt!
Pris: Kr 1.200,- Betaling med VIPS,
Forsendelse: Kr 140,- Posten med sporing, senest 3 dager etter kjøpet.
Sommerferie: Siste salgsdag før sommerferien er 27. Juni. Tilbake fra ferie 20.Juli.
Størrelse:
Amerikansk vintage størrelse: 5/6, .
Jeg antar at dette ca tilsvarer størrelse small / medium,
men se nøye på målene!!
Bryst-mål: ca 92 cm.
Livvidde: ca 72 cm
Hoftevidde: ca 80 cm
Lengde fra utringing bak, til kant ca 46 cm
Les hele teksten. Det er mye info!
Ta kontakt hvis det er noe du lurer på. Detaljer må avklares på forhånd, for det er ikke noen returrett.
Litt vennlig pruting kan kanskje lykkes.
Motetrend!
Med dette plagget kan du treffe blink på flere av årets trender:
• Vintage
• Rødt er årets farge
• 80-tallet gjør comeback
• Skulderputen er tilbake
Se noe av hva hva Minmote.no skrev etter moteuken i København:
https://www.minmote.no/mote/fashion-week/a/vrOqVl/trendene-vi-saa-under-moteuken-i-koebenhavn
Nå begynner vi å lande etter moteuken i København og vi har fått et innblikk i moten vi kan vente oss for høsten og vinteren for 2026.
Fra catwalken til gatebildet dominerte fire tydelige trender som kommer til å prege garderoben vår det neste året. Det beste? Mange av trendene kan du hoppe på uten å tømme kontoen.
Rød er årets farge
Den største trenden fra moteuken var uten tvil fargen rød. Overalt under moteuken ble det slått fast at rød er fargen du bør kle deg i dette året. Vi så det på catwalken til flere av merkene og det preget gatemoten.
Rødt er ikke en fersking i motebildet, og vi har sett tendenser til fargen i flere sesonger allerede.
Fargen dukket opp både som et fremtredende element i form av jakker og kjoler, og som friske innslag på tilbehør som skjerf, hansker og strømper.
Rødt var blant annet å se på catwalken hos Holzweiler, Baum und Pferdgarten, Forza Collective og Nicklas Skovgaard.
80-tallet gjør comeback
Både på catwalken og i gatene så vi at 80-tallet var tilbake, og skulderputen var godt representert.
80-tallet ringte og det er så absolutt tilbake i motebildet, noe også danske Woman.dk skriver.
Tidligere har MinMote skrevet om 80-tallets comeback i år, og denne trenden har fått navnet «glamoratti».
Pinterest har kåret trenden som en av de viktigste å følge med på i sin årlige trendrapport for 2026. Og etter denne moteuken, kan vi vel bekrefte at dette er en trend vi kommer til å se mer av fremover.
North Beach Leather (NBL).
Iconisk amerikansk skinn-mote merke. Oppsto i California på 1970-tallet, og ble kjent for levering av meget høy kvalitets skinnklær til kjente mennesker som Jimmi Hendrix, Elvis Presley, Tina Turner med flere. NBL var på 1980 og 1990 tallet anerkjent som det amerikanske skinnmerket med høyest kvalitet i den amerikanske moteverden. Bukser og skjørt kostet USD 4-600. Skinnjakker typisk USD 800 – 1500, og skinnkjoler kostet ofte fra USD 1200 og oppover. Plaggene har hold seg godt, skinn-kvaliteten var topp lammeskinn, og de selges for stadig høyere priser på eBay.
Supermodellene Cindy Crawford, Christy Turlington, Carla Bruni og senere skuespillerinne Andie MacDowell var alle med på å gjøre NBL til et top klesmerke.
NBL gikk konk i 2002, gjenoppsto senere i flere versjoner, men med begrenset suksess.
Gjør et søk på Google med teksten: ”North Beach Leather supermodels” så får du opp mange bilder av de plaggene som gjorde North Beach så kjent og elsket på 80’ og 90’ tallet. Stort mer 80-talls mote skal du lete lenge etter.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.6.2026 kl. 14:43 ・ FINN-kode: 465928315
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt