Bildegalleri
Australian Shepherd valper - leveringsklar
Til salgs
23 000 kr
Beskrivelse av varen
Alder: 8 uker
Kennel Charming Chaos har gleden av å annonsere at det første kullet med Australian Shepherd valper som ble født 05. april. 6 tisper og 5 hannhunder.
Kun 3 hannhunder igjen som leiter etter sine 5-stjernes hjem:
Charming Chaos Amazing Koba💚
Koba er en kraftig og fin svart tricolor hannhund, med lang hale og blå øyne (et lyst blått, et brun/blått). Han er både den største og roligste i kullet. Han er med på lek og gøy med sine søsken, men stikker gjerne avgårde for å finne seg en rolig plass å sove når han er trøtt. Har hatt mange leteaksjoner etter denne karen🙈 han elsker kos og oppmerksomhet.
Charming Chaos Amazing Hercules 🩵
Hercules er også en kraftig og fin hannhund, med bra energi. Han er svart tricolor med lang hale og brune øyne. En morsom kar med rare påfunn, som gjerne er med på både lek og kos. Han er nysgjerrig, frampå, elsker å møte nye mennesker.
Charming Chaos Amazing Zorro 💚
Zorro er nok en kraftig og fin svart tricolor hannhund. Han har et lyst blått og et mørk brunt øye. Han har kort hale (nbt) med en haleknekk. Dette vil nok ikke synes når pelsen vokser ut. Han er midt imellom Koba og Hercules på energinivå. Han er en kosegris som elsker oppmerksomhet, og sitter gjerne på fanget hvis muligheten byr seg.
Tilbakemelding fra valpekjøpere er at valpene er trygge, frampå, elsker å møte nye folk og hunder, de er nysgjerrige og kontaktsøkende. De tilpasser seg fort nye miljøer og situasjoner, og har en god avknapp både inne og ute.
Har startet med do-trening i 6 ukers alderen, og valpekjøperene sier at de har hatt få eller ingen uhell inne.
Dette er en godt planlagt kombinasjon av friske foreldre. Valpene blir levert registert i NKK, chipet, vaksinert, ormekur og med valpepakke.
Mor: Whambam Rock Your World (Lumi)
Registreringsnummer: SE69508/2021
Født 01.11.2021
HD: A
AD: 0
Komplett fritt dna-panel.
Øyelyst fri for sykdommer, har et lite feilstilt øyehår.
Far: Twinspired Foo Fighter (Simba)
Registreringsnummer: NO62568/22
Født: 30.10.2022
HD: B
AD: 0
Komplett fritt dna-panel.
Øyelyst fri.
Lumi💫
Bor sammen med meg og mine to barn på 5år, og fungerer ypperlig som familiehund. Hun elsker både barn og voksne, å tar imot alle med et stort smil (bokstavelig talt), og har et stabilt og godt gemytt.
Hun har moderat vokt og gjeterinstinkt, så hun varsler når det kommer noen inn på tunet hos oss.
Lumi er en aktiv jente som er med på alt som skjer. Vi har konkurrert i lydighet klasse 1, og har fått mellomtittel. Hun nærmer seg klar for å starte i klasse 2, men har naturlig nok en pause fra treningen nå.
Enkelte ganger får jeg gode idéer om at vi skal prøve noe nytt, som for eksempel rally lydighet, nosework eller noen triks. Om sommeren er hun mer enn gjerne med å stå på sup-brett. Hun synes det er kjempe gøy å prøve nye ting, og jobber på med stor iver.
Lange turer i skog og mark er en favoritt hos oss begge, både sammen med andre to- og firbeinte eller bare oss to. Hun er vant med å gå turer i flokk fra hun var liten og fungerer veldig fint sammen med andre hunder. Hun har et veldig godt språk, og er flink til å lese andre hunder.
Hun har også vært på flere utstillinger og har gjort det svært bra. Hun har et lite cert, et stort cert og et cacib-cert, og mangler derfor bare et lite cert før hun får tittelen norsk utstillings champion.
Simba💫
Simba er en utrolig fin gutt med et godt og stabilt gemytt. Han er svært lærevillig og elsker å samarbeide med menneskene sine – nye ting lærer han fort, og han jobber alltid med stor glede og entusiasme.
I hverdagen er han en trygg og god familiehund som er veldig flink med barn. Han har et moderat vokt- og gjeterinstinkt og en fin balanse mellom arbeidslyst og ro i hjemmet.
Simba gjør det også svært bra i utstillingsringen og mangler kun ett CERT for å bli Norsk Champion. Han har gjennomført MH-test med gode resultater.
Alt i alt er Simba en fantastisk gutt som kombinerer godt gemytt, lærevillighet og gode bruksegenskaper.
Felles for både Lumi og Simba er at de trenger å bruke både hodet og kroppen for å trives i hverdagen. Begge sitter pris på en rolig dag på sofaen i ny og ne, men er alltid klar for å være med når det skjer noe gøy.
Jeg er så heldig at Simba er i omgangskretsen min, så jeg har kjent han fra han var valp. Lumi og Simba utfyller hverandre veldig godt.
Med litt planlegging er det mulighet for valpekjøpere å hilse på Simba også, hvis det er ønskelig.
Jeg skal beholde en tispe fra kullet selv, og eier av Simba kommer til å være avlastning/ferie-hjem.
Synes du dette høres ut som en spennende kombinasjon? Ta gjerne kontakt og skriv litt og deg og dine.
Alle potensielle valpekjøpere må sette seg inn i rasen og hva den trenger/krever for å trives i hverdagen. De som ønsker å bruke valpen til sport, utstilling eller lignende får et fortrinn, men jeg sitter ingen krav om konkurranser.
Ta gjerne en titt på hjemmesiden:
https://kennelcharmingchaos.no/
Eller Facebooksiden:
Kennel Charming Chaos
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.6.2026 kl. 11:53 ・ FINN-kode: 465647009
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt