Bildegalleri
Ponni for satsende rytter
Til salgs
75 000 kr
Beskrivelse av varen
Mankehøyde: 139 cm
Kjønn: Vallak
Fødselsår: 2016
Jostein er en nydelig makset kat 2 ponni, han kan være krevende å håndtere (ved bytte av eier) og det reflekteres i prisen. Han er ukomplisert hjemme selv om vi også har rideskole og det er forskjellige mennesker rundt han. Han hopper veldig godt og har tre fine gangarter. God rekkevidde og hopper med god teknikk, han kikker ikke og er modig på hinder. Han er vektbærende og sterk, kan gå med liten voksen. En klar fordel i ponniklassene at han da kan ha ganske "stor" rytter. Han er også smidig og lett å vende, god på tidshopping. Han ordner mye selv inn til hinder og retter ofte galoppen selv, eller ved liten innvirkning fra rytter. Passerer du 90cm så ønsker han lett kontakt og noe høyere tempo og bena rundt. Jostein har her vært med på juleshow mm, han er snill på tur, men du kan ikke sove. Smed er nå ukomplisert, han var tidligere litt stresset, men fant ut at smeden var en fin fyr så da var det ikke noe mer stress der. :)
Herper ikke egne dekken og står fint med andre hester, han er veldig glad i å leke slik at eldre hester blir fort lei han. Han går i flokk i dag. Er også svært økonomisk i matveien, han har klart seg på kun grovfôr og utnytter fôret godt. Han er ellers sunn og frisk. Er i et godt system nå med faste treninger og er ute og konkurrerer med gode resultater.
Han blir fort god og rund, så viktig å passe på fôring. Han har hatt mye hengertrening, han lar seg nå bestikke med en godbit. Jostein er nå ute og starter og har hatt mange fine runder.
Jostein liker rutiner og er ikke glad i forandring, han må ha fast rytter og mye utetid. Han er ekstremt glad i vår stallmester og helgevaktene har ingen problemer med han. Men kommer det inn nye, så kan han teste de.(Har nå ikke gjort dette de siste tre mnd) Han napper litt(Har også sluttet med dette juli 26) men er som en unge på sukker om han kjeder seg. Svært klengete og masete. Han fungerer best med lite venting. Han tåler tilsnakk, men orker ikke gnål.
Han kan slenge på et bukk og lage litt styr i starten av timen noen ganger, sånn er han bare og er umulig å vite hvilke dager dette er, for oss har det vært uproblematisk. (Nå gjør han heller ikke dette lengre) Han jogges sakte i gang, så starter motoren. Men han er som meg på joggetur, starter aldri med fullt tempo. (Nå gidder han generelt ikke bukke mer, kun ved spesielle anledninger) Han har hatt supre runder på stevne og fikk en eliminering i Tønsberg hvor han kom litt dumt inn i en sving og mistet balansen og fyrte da av to bukk som rytter ikke var forberedt på, hadde da to hinder igjen av en strålende runde, så det var litt surt. Men han plukker premier på hvert stevne nå, han er herlig å ha med på tur og nå også foreldre vennlig for foreldre som overhode ikke har erfaring fra før.
Jostein tar gjerne en for laget, men har du helt skivebom, så er han smart nok til å stoppe. Han tar ikke unødig risiko. Han løser det meste opptil 90/1m, da er det fint om du ca treffer hinderet.
Følger man rutinene hans så har du en eksepsjonelt rimelig ponni som kan både gå sprang og dressur, sikkert også feltritt. Han er super kosete, grei å barbere og stelle. Han elsker snø og å galoppere på jordet. Han ser ut som en krokodille i paddock til tider(Har også sluttet med dette, null mer krokodille, nå er han bare blid og står sammen med en haug av skolehester slik at hvermansen må inn og forbi),
Jostein er lett å sitte på for liten rytter, han er veldig stabil over hinderet og det er bare å ri frem mot et steg så ordner han.
Han kommer med en bruksanvisning. Det er viktig for oss å finne riktig rytter slik at det er fint å prøve han flere ganger, vi skal være sikre på at det er er god match. Det er også mulighet å få oppfølging herfra og komme hit for å trene. Vi har overnatting. Om det er noen i området her som ønsker han, så har vi også stallplass og faste treninger, han får da bli i et system som funker for han. Vi har ikke dårlig tid og trives godt med han, hadde min datter vært eldre så hadde vi beholdt han. Men han digger å hoppe, være på stevner og vil ha en fast rytter. Rytter som har han nå er 16år i år.
Videoer finner du på Equii..una på TikTok eller kan sendes på whatsapp. Jostein går tidvis med halereim rett og slett for en ekstra sikkerhet for at salen ikke skal forsvinne. Når han er fet så er det litt som å sette en hårstrikk på en vannmelon. Den har ingen funksjon ellers og er helt slakk og uten trykk.
Pris kan diskuteres ved full klaff og hurtig avgjørelse, evt han blir på stallen.
Jostein kan prøves på Dahl Equestrian Center, han er i full trening og er ute og konkurrerer jevnlig.
www.dahlequestrian.no
Ta gjerne kontakt på 95783468 ved interesse
Jeg er også interessert i en gjenkjøpsavtale da jeg veldig gjerne vil ha Jostein til min datter når hun er stor nok :) er bare tre år nå.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 2.10.2026 kl. 10:13 ・ FINN-kode: 465508205
