Bildegalleri
Ekte Vintage Hi-jinks pumps i sølvblonder – str. 38 (UK 5) / 1960-talls
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Må fikses - Noen mangler/ødelagte deler
Skostørrelse: 38
Et unikt funn for vintage-elskeren! Selger et par originale og utrolig elegante vintage pumps fra det britiske merket Hi-jinks (Cushion Tread), produsert i England (sannsynligvis på 1950/1960-tallet).
Skoene har det originale tollstempelet «UTENLANDSK» på innersålen, som ble brukt på importerte kvalitetssko til Norge i denne tidsperioden. De er laget i nydelig sølvfarget blondestoff med diskret glittereffekt, og har en behagelig "Cushion Tread" innersåle i skinn.
Overflate: Blondestoffet og glitteret er i fantastisk flott vintagestand uten skader.
Såle: Undersiden har normal bruksslitasje på den originale lærsålen.
Hæler: De originale gummiknottene på hælene er slitt ned til metallstiften og må skiftes hos skomaker før bruk. Skoene selges derfor rimelig som et restaureringsobjekt.
Detaljer:
Merke: Hi-jinks (Made in England)
Størrelse: 38 (UK 5)
Hælhøyde: Ca. 4 cm
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 22.8.2026 kl. 21:16 ・ FINN-kode: 464646361




