Signalmontør
Bane NOR SF
- Frist 7.6.2026
- Ansettelsesform Fast
Klar for viktige oppgaver i et godt lag?
Bli med å sikre at Norge går på skinner med drift og vedlikehold av jernbanen! Vi har det trivelig på jobb, med vi-følelse, samhold og yrkesstolthet.
Som signalmontør hos oss blir du med i en avdeling i Asker med godt arbeidsmiljø og tverrfaglige samarbeid, der man blir godt kjent og skaper gode resultater sammen. Her vil du få varierte arbeidsoppgaver innenfor drift, vedlikehold og fornying. Og hos oss får du også gode muligheter for kompetanseheving.
Dette kommer du til å gjøre
Du vil få en viktig rolle i arbeidet med drifts- og vedlikeholdsoppgaver. I dette ligger det blant annet:
- Drifts- og vedlikeholdsoppgaver
- Rette feil
- Montere ulike typer signalanlegg
- Løse utfordringer sammen i lag
- Må påregne å gå i vakt/beredskap
Dette tror vi du trenger for å lykkes og trives
Det er et krav at du har fagbrev som Signalmontør. Vi oppfordrer også deg som er nyutdannet til å søke. Det er også positivt om du er godkjent som sikkerhetskontrollør. I tillegg ser vi for oss at du har:
- God risikoforståelse og kjennskap til HMS
- God kjennskap til bruk av IKT som verktøy
- Sertifisering i signalanlegget Simis-C er en fordel
- Førerkort klasse B, helst BE
- Tilfredsstillende norskkunnskaper, både skriftlig og muntlig
- Er motivert for kompetansehevende tiltak som kurs og sertifiseringer
- Det er ønskelig at du er godkjent hovedsikkerhetsvakt (HSV)
Yrkespsykologisk test / helseundersøkelse vil bli gjennomført før eventuell ansettelse dersom godkjent helsekontroll / test ikke kan legges fram. Du må oppfylle kravene i helsekravforskriften, der det blir stilt krav til blant annet syn, fargesyn og hørsel.
Hva vi verdsetter med å jobbe i Bane NOR
Du vil bli del av et arbeidsmiljø med et høyt faglig kompetansenivå, stor arbeidsglede og dessuten en givende og meningsfylt arbeidshverdag med et sterkt fokus på personlig utvikling. I tillegg får du:
- Sikker jobb hele året hos en solid arbeidsgiver med spennende og varierte arbeidsoppgaver
- Turnusarbeid der du kommer hjem hver dag, men noe natt, helg og helligdager må påregnes
- Godt arbeidsmiljø, samhold og fokus på sikkerhet
- Konkurransedyktige vilkår og betalt lunsjpause
- Personalbillett med Go Ahead, SJ Nord og VY sine tog
- Svært gode pensjons- og forsikringsordninger
- Kompetanseutvikling og gode karrieremuligheter, og dessuten kursing og sertifiseringer internt og eksternt
Vi er også opptatt av work-life-balance - for vi tror at du fungerer bedre på jobb om du fungerer godt privat.
Kjekt å vite
Å søke jobb i Bane NOR skal være enkelt. Du trenger ikke skrive søknadsbrev - en godt utfylt CV og dine svar i søknadsprosessen er alt vi trenger og ønsker fra deg.
Bane NOR samarbeid med Semac for å gjennomføre bakgrunnssjekk av aktuelle kandidater. Bakgrunnssjekken utføres etter samtykke fra deg, og innebærer verifisering av CV og annen søknadsdokumentasjon.
Vil du sette spor, håper vi du tar kontakt med oss!
FerdigheterAI-generert
- Korrigerende vedlikehold
- Norsk
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
Om arbeidsgiveren
Bane NOR er med på å bygge Norge! Utviklingen av infrastruktur og knutepunkter former og forandrer samfunnet vårt, og tar oss inn i en mer bærekraftig fremtid. Bane NOR skal være selve drivkraften for jernbanevekst, og bidra til at flere kan ta mer tog. Vi er et statsforetak med hovedkontor i Oslo med over 5000 medarbeidere i hele landet. Søk jobb hos oss og bli med på den viktige og historiske satsningen.
- Sektor: Offentlig
- Sted: Lensmannslia 36, 1386 Asker
- Hjemmekontor: På kontoret
- Bransje: Bygg og anlegg, Drift og vedlikeholdstjenester, Kraft og energi
- Stillingsfunksjon: Andre montører, Elektriker, Teknisk personell
Nøkkelord
HSV, montør, signal, HMS, jernbane
Annonseinformasjon
- FINN-kode 463476485
- Sist endret



