Bildegalleri
vintage smykkeskrin og dekorative bokser
Til salgs
80 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Håndmalt og lakkert skrin i Papier-mâché fra Kashmir, India. Klassisk rødt med gull- og blomstermønster.
-----
Mid-century skrin med messingramme
Elegant skrin fra ca. 1950-60-tallet med detaljer i messing og lokk i imitert skilpaddeskall (resin).
Materiale: Messing, tre og dekorativ resin.
Innside: Foret med lyst treverk (trolig sedertre).
Underside: Sort teksturert belegg for å beskytte møbler.
-----
rektangulært skrin med intrikate mosaikkarbeider, kjøpt i/fra Egypt. Skrinet er dekorert med tradisjonell marquetry/intarsia-teknikk (ofte kalt Khatam), der geometriske mønstre er møysommelig satt sammen av biter av tre, farget bein og perlemor.
Skrinet har en flott glans, er rødt/foret innvendig, og egner seg perfekt som smykkeskrin eller som et dekorativt samleobjekt på hyllen.
------------
Håndlaget vintage smykkeskrin (trinket box)
sannsynligvis laget av messing og hvitt metall med de fine graverte blomster- og geometriske mønstrene. Det er et flott lite stykke å legge til i vintage-samlingen din.
NB. Pris er fra!
690kr for alle 4.
Kan sende også med Postnord for 69kr
Ps : Se gjerne mine andre annonser 😊🎁🕶️🖼️💐☕🍸
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 26.8.2026 kl. 12:34 ・ FINN-kode: 463271143
