Bildegalleri
5 DVD-filmer: El Club, Håp, I’m Not There, Blindspotting, Beaufort
Til salgs
300 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Drama DVD pakke, 15-år
Selger pakke med 5 DVD-filmer: El Club, Håp, I’m Not There, Blindspotting og Beaufort. Alle ligger i originale cover med tekst og aldersmerking på fremsiden.
Håp
Anja lever med samboeren Tomas i en storfamilie med felles barn og stebarn. På Lille Julaften får hun en uhelbredelig diagnose. Alene med sorgen og redselen, erkjenner Anja nødvendigheten av Tomas sin fulle hjelp og støtte. I løpet av en juleuke kastes paret inn i et lynkurs i gjensidig tillit og felles kamp for å takle en uventet og for tidlig død. Kan de i denne krisen lære å elske hverandre igjen etter et langt samliv?
El Club
I et hus i en landsby ved havet bor det fire prester og en nonne. De har blitt avskjediget i unåde og lever skjermet fra samfunnet rundt dem. Bundet av en regelstyrt hverdag har de allikevel et behagelig liv. En dag blir de konfrontert med sin tabubelagte fortid. Et tidligere offer står på dørstokken – og tvinger dem til å forsvare seg med både nebb og klør.
I’m Not There
I'm Not There er en ukonvensjonell reise gjennom det verdensberømte rock-ikonet Bob Dylan sitt liv og musikk. Filmen beskriver Dylans mange sider og identiteter. I en serie sammenvevde historier portretterer seks forskjellige skuespillere- unge som gamle, kvinner som menn og sorte som hvite- Dylan i ulike tidsepoker. Men Dylan heter aldri Bob Dylan i filmen. Når han spilles av den unge Marcus Carl Franklin heter han Woody Guthrie, når han spilles av Cate Blanchett heter han Jude og når han spilles av Richard Gere heter han Billy og er egentlig Billy the Kid.
Gjennom de ulike karakterene får vi innblikk i hans private liv så vel som i artistens "offentlige" rolle. Vi ser bl.a. poeten, profeten, den fredløse, den fengslende rock & roll martyren og en gjenfødt kristen. Dette er den eneste av de mange filmene om Dylan som har legendens egen velsignelse, og har dermed den gyldne nøkkelen til et musikalsk kartotek av nærmest mytologisk karakter. Resultatet er en svimlende vakker hyllest til Bob Dylan og hans musikk og et fantastisk innblikk i en musikalsk ener, som både nye og gamle fans kan glede seg over.
Blindspotting
Med bare tre dager igjen av prøveløslatelsen er Collins frihet innen rekkevidde, men hans allierte, Miles, gjør det vanskelig å holde seg i skinnet. De siste 72 timene under overvåkning blir en odyssé av uventede hendelser, hvor Colin ufrivillig står i sentrum av det hele. Blindspotting er skrevet av hovedrolleinnehaverne Daveed Diggs og Rafael Casal og er en treffsikker dramakomedie på randen av galskap om et vennskap som settes på prøve, og hva som kreves for å bli et bedre menneske.
Beaufort
Den gamle festningen Beaufort ligger i Sør-Libanon og er okkupert av den israelske hæren, som anser denne utposten som et symbol på en kontroversiell krig som startet i 1982. Tjueto år gamle Liraz kommanderer en garnison i denne isolerte, avgrensede verdenen. Til tross for en nærmest usynlig fiende, viser soldatene urokkelig pliktoppfyllelse. Men litt etter litt ser Liraz alt han har lært som offiser smuldre opp ...
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 3.5.2026 kl. 23:37 ・ FINN-kode: 462128186
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

