Bildegalleri
Antikk kobber kjele / kaffekjele med svanehals. 2 L.
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 57 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
🧡Antikk kobber kjele / kaffekjele med svanehals med 2 tall stempel på hank, som indikerer 2 liter. Stempel inni lokket klarer jeg ikke tyde selv med lupe, er to tegn som er stemplet.
🧡Svaletut/svanehalstut gjør den lett å helle av og unngå søl.
🧡Med kant/ krage/ fals/fyrkant under, tilpasset gamle komfyrer/ovner med jernringer en kunne ta løs
🧡Kjeler med krage er typiske for perioden da vedkomfyren var enerådende i norske hjem, altså fra slutten av 1800-tallet og frem til ca. 1920-1940.
🧡Historien om mange gode liter med nydelig kaffe sees under på platinaen under kjelen, da den er mørk og ikke pusset, men tror resten av kjelen kan været pusset av tidligere eiere.
🧡Med tanke på at kobber er et meget mykt materiale så vil jeg kalle denne "Bulkefri" og meget god stand (to så bulker på knotten øverst på lokket) en lett bulk på ene siden av kjelen. To små bulker på svanehalsen.
Noe mikro irr eller kobberpuss kan sees ved festene.
Men for en bruksgjenstand som dette er den meget godt tatt vare på selv om den er brukt i over/rundt 100 år. Mørk inni etter kaffekoking.
🧡Naturlig sjel og historie.
Str
2 liter
Bunn 19,5 cm
Høyde ute lokk 10 cm
Høyde med lokk 14 cm
Høyde med hank 18 cm ca
Tut lengde 5 cm ca
Hentes eller sendes i posten.
Kaffe
Kaffekjele
Kobber
Kobberkjele
2 liter
To liter
Stempel inni lokket.
Svanehals
Svanehalstut
Tut
Vedovn
Vedkomfyr
Gammel komfyr
Ovn
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.5.2026 kl. 17:24 ・ FINN-kode: 462122155
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt


