ML Engineer – Personalisering/ Plattform
Coop Norge SA
- Frist 28.05.2026
- Ansettelsesform Fast
Bli arkitekten bak Coops fremtidige ML-infrastruktur
Vi ser etter en erfaren Senior ML Engineer som vil være med å bygge fundamentet for Coops fremtidige MLOps-plattform. Du vil starte i personaliseringssatsingen, men ha et tydelig mandat til å designe løsninger som over tid kan brukes på tvers av hele organisasjonen.
Dette er en rolle for deg som er ingeniør i bunn, forstår maskinlæring i produksjon, og som trives med å ta eierskap til arkitektur, kvalitet og beste praksis. Du vil jobbe tett med Data Scientists og utviklingsteam for å gjøre ML-modeller produksjonsklare, robuste og skalerbare – både i sanntid og batch.
Arbeidsoppgaver
- Designe og utvikle Coops MLOps-plattform, med fokus på skalerbarhet og robuste løsninger
- Etablere beste praksis for trening, deploy, versjonering og overvåking av ML-modeller
- Produksjonssette ML-løsninger for både batch- og sanntidsbruk
- Bygge CI/CD-pipelines for ML-arbeidsflyter
- Samarbeide tett med Data Scientists for å operasjonalisere modeller
- Sikre høy kodekvalitet, testbarhet og reproduserbarhet
- Monitorere modeller for ytelse, datadrift og stabilitet
- Bidra til arkitekturvalg rundt feature-håndtering og inferens
- Legge grunnlaget for en plattform som kan støtte flere team og use-caser over tid
Vi ser etter deg som
- Har høyere utdannelse innenfor relevante fagfelt (statistikk, informatikk, matematikk, økonomi eller fysikk)
- Har solid bakgrunn som software- eller plattformingeniør
- Har erfaring med å sette ML-systemer i produksjon i stor skala
- Har god forståelse for hele ML-livssyklusen
- Har praktisk erfaring med: Docker og containerbaserte løsninger, Kubernetes, CI/CD-verktøy samt IaC med Terraform
- Kan designe systemer som fungerer både for sanntids- og batch-inferenz
- Har erfaring med samarbeid mellom ML- og produktteam
- Evner å være både hands-on og arkitekturfaglig tydelig
- Er proaktiv og trives med å bygge noe nytt fra bunnen av
- Erfaring med LLM-er, RAG-løsninger, agent-baserte systemer eller moderne ML-verktøy er en fordel, men ikke et krav.
- Mestrer å kommunisere på norsk, både skriftlig og muntlig
Hva vi tilbyr
Hos Coop Norge får du en unik mulighet til å være en sentral bidragsyter i en av de mest spennende satsingene innen norsk dagligvare og retail. Du vil jobbe med noen av de mest omfattende og interessante datasettene i bransjen, og bidra til å løse komplekse og viktige forretningsutfordringer med reell effekt.
Du får mulighet til å jobbe ende-til-ende med problemstillinger – fra tidlig idé og analyse, via utvikling av løsninger, til produksjonssetting og oppfølging av effekt. Du blir en del av et ambisiøst og mangfoldig fagmiljø innen Data & Analyse, hvor du får påvirke både arbeidsmåter og videre utvikling av produkter og tjenester.
Vi tilbyr svært gode muligheter for faglig og personlig utvikling, blant annet gjennom kurs, konferanser, kompetanseheving og tid til egne prosjekter. Du får moderne arbeidsverktøy og utstyr tilpasset dine behov (Mac, Windows eller Linux), samt konkurransedyktige betingelser med gode pensjons- og forsikringsordninger. I tillegg tilbyr vi goder som mobil- og internettdekning, firmahytter og rabatt i alle Coop-butikker.
Å jobbe i Coop Norge
Coop Norge er stort nok til at du får jobbe med komplekse og samfunnsviktige problemstillinger, men nært nok til at du raskt ser effekten av arbeidet ditt. Du blir en del av et inkluderende og tverrfaglig miljø med høy faglig ambisjon, hvor det er rom for læring, utvikling og påvirkning.
Hovedkontoret vårt på Grorud i Oslo er nyoppusset og tilrettelagt for både konsentrasjon og samarbeid. Her finner du blant annet kantine, baristaområde, treningsfasiliteter og sosiale
møteplasser. Det er gratis parkering og mulighet for lading av elbil til subsidierte priser. Gjennom Cooperaktiv tilbyr vi også kulturaktiviteter innen kunst, teater og forestillinger, i tillegg til et aktivt bedriftsidrettslag og tilgang til firmahytter. I tillegg flytter Coop Norge inn i nye, sentrale kontorlokaler i Schweigaards gate 16, med planlagt overtakelse og innflytting i desember 2028.
Coop eies av over 2 millioner medeiere. Dette eierskapet skiller oss fra konkurrentene og gjenspeiles i vår visjon: Å velge Coop skal være givende. Eierskapet gir mulighet til å påvirke og dele i verdiene som skapes. Over 150 år etter etableringen av det første forbrukerkooperativet jobber Coop fortsatt mot det samme målet – forankret i de samme verdiene. Med over 4,5 millioner transaksjoner hver dag på vår dataplattform, jobber vi målrettet for å gjøre Coop stadig mer datadrevet.
Vil du bli med? Vi vurderer søknader fortløpende.
Har du spørsmål om stillingen eller Coop som arbeidsgiver, er du velkommen til å ta kontakt med Ola Sigurdslid, Recruitment Advisor 📞 +47 469 30 361 📧 ola.sigurdslid@coop.no
FerdigheterAI-generert
- Benytte maskinlæring
- CI/CD (Continuous Integration and Continuous Delivery)
- Containere eller containerplattformer
- K8s
- MLOps
- Terraform
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
- Sektor: Privat
- Sted: Østre Aker vei 264, 0977 Oslo
- Bransje: Butikk og varehandel, IT, Økonomi og regnskap
- Stillingsfunksjon: AI / Maskinlæring, Data Scientist, MLOps-ingeniør
Nøkkelord
MLOps, Kubernetes, ABAP, Behovsberegning, Skalerbarhet
Annonseinformasjon
- FINN-kode 461634683
- Sist endret



