Bildegalleri
Vinskolen: godsmak fra første klase av Geir Salvesen
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Vinskolen: godsmak fra første klase av forfatter Geir Salvesen. Innbundet. Utgitt av Historie & kultur. ISBN 9788292870105. 286 sider.
Vinskolen er en lett tilgjengelig og kunnskapsrik innføring i vinens verden, skrevet for både nybegynnere og mer erfarne vininteresserte. Med et klart mål om å avmystifisere vin og bryte ned forestillingen om at vinkunnskap er forbeholdt eksperter, presenterer Geir Salvesen stoffet på en direkte, praktisk og underholdende måte.
Boken gir en bred gjennomgang av vinens mange fasetter – fra grunnleggende kunnskap om druer, produksjon og smaksopplevelser, til konkrete råd om valg av vin på restaurant og ved kjøp fra Vinmonopolet. Leseren får også innsikt i hvordan vin bør serveres og oppbevares, samt en oversikt over sentrale vinland som Frankrike, Italia og Spania. Innholdet er strukturert slik at det både fungerer som oppslagsverk og som en sammenhengende guide til vinens kultur og historie.
Geir Salvesen er en av Norges mest kjente vinskribenter, med lang fartstid i Aftenposten og et omfattende forfatterskap innen vin og mat. Hans formidlingsevne og praktiske tilnærming gjør denne boken til et solid referanseverk for alle som ønsker å utvikle sin forståelse av vin – enten det gjelder smak, kombinasjoner eller kjøpsvalg.
Innen sjangeren vinlitteratur og gastronomisk sakprosa fremstår Vinskolen som en moderne og brukervennlig klassiker. Den kombinerer faglig tyngde med en folkelig tone, noe som har gjort den til et populært valg blant både hobbyentusiaster og de som ønsker en mer systematisk innføring i vinens verden.
Dette er en bok som egner seg godt som gave, oppslagsverk eller inspirasjonskilde – og som fortsatt er relevant for dagens vininteresserte lesere. For samlere av norsk faglitteratur om mat og drikke representerer førsteutgaven fra 2008 en attraktiv tittel fra et anerkjent forlag.
Jeg har aktivert «Fiks ferdig / Kjøp nå» for de som ønsker en enkel og trygg handel gjennom Finn.no. Jeg har mange annonser ute på finn. Om du ønsker å kjøpe flere ting kan du trykke på "lag pakke", så kan du legge til flere gjennstander. Da får du alt sendt samlet og spare penger på frakt.
Dersom du heller ønsker å handle direkte uten «Fiks ferdig», kan du trykke på «Kontakt selger» og sende meg en melding, så finner vi en løsning sammen. Da kan du også kombinere kjøp om ønskelig.
Varene kan hentes i Drammen etter avtale, eller sendes mot at kjøper dekker fraktkostnader. Betaling kan gjøres via Vipps, bankoverføring eller Bitcoin. Ved henting aksepteres også kontant betaling, jeg kan også i noen tilfeller være interessert i bytte.
Jeg sender forsendelser med sporing, med mindre annet er avtalt.
H-DV10 (Liten pakke//)*
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 14.7.2026 kl. 16:00 ・ FINN-kode: 461479690



