Bildegalleri
Einar Øverenget: "Lykkens filosofi"
Til salgs
50 kr
Beskrivelse av varen
Einar Øverenget: "Lykkens filosofi"
Aschehoug, 2006
Innbundet. Smussomslag.
I boken "Lykkens filosofi" (2006) argumenterer Einar Øverenget for at lykke ikke er en tilfeldighet eller en vare, men et eget ansvar. Han utfordrer ideen om at lykke er noe som bare "skjer" oss, og flytter fokuset over på vår egen holdning til livet.
Hovedtrekk i boken
* Ikke en oppskrift: Boken er ingen enkel "selvhjelpsmanual", men en filosofisk utforskning av ulike definisjoner av lykke.
* Lykke som valg: Øverenget mener at lykken er innen rekkevidde og handler om hvordan vi møter hverdagen.
* Ansvar for egen lykke: Han inspirerer leseren til å ta aktivt eierskap til sin egen tilværelse fremfor å vente på ytre omstendigheter.
* Motvekt til forbrukersamfunnet: Han understreker at lykke ikke kan kjøpes, og at det ikke er en flukt fra virkeligheten eller en konstant rus.
🌟 Sitat fra boken: "Det betyr mer hvordan du tar det enn hvordan du har det".
Einar Øverenget er en av Norges mest kjente filosofer og er ofte omtalt som Nitimens husfilosof. Han har en doktorgrad i filosofi og er kjent for å gjøre komplekse filosofiske temaer tilgjengelige for folk flest gjennom bøker og foredrag.
*** Fra min private samling. Overlevering kan avtales på Nøtterøy eller i Oslo sentrum (jeg er der av og til). Ved postforsendelse betaler kjøper porto.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 18.4.2026 kl. 08:56 ・ FINN-kode: 460339344
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
