Bildegalleri
DEBBIE HARRY – BLONDIE SANGER FØRSTE SOLOALBUM - KOOKOO - JOHNNYROCK
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
DEBBIE HARRY – «KOOKOO» (1981)
Dette er det første soloalbumet med vokalisten fra rockebandet Blondie. Det kom da hun tok en liten pause fra bandet sitt I 1981. Det er hun selv og ektemannnen (og Blondie guitarist) Chris Stein som har skrevet rett over halvparten av sangene. Resten er skrevet av produsentene Nile Rodgers og Bernard Edwards.
Nile Rodgers og Bernard Edwards kjenner du fra disco og funk-bandet Chic. Nile Rodgers ble mer og mer en tungvekter som produsent for andre artister som Diana Ross etter at Chic hadde svettet fra seg på dansegukvet og discobølgen døde.
KooKoo nådde 25 plass i USA på Billboard 200, og 6 plass på albumlista i England i 1981.
Denne musikalske fusjonen mellom rock, dance og funk som Nile Rodgers og hans kollega Bernard fikk til her for Debbie Harry fikk vi større suksesser med ikke lenge etter da de stod bak David Bowies album Let’s Dance og Duran Durans album Notorious.
DENNE ER SOM NYTT.
Dette er en SVENSK ORIGINAL pressing fra 1981 på CHRYSALIS RECORDS der coveret, den originale innerposen med bilder/info om låter og musikere og vinylen er SOM NYTT. TOPP STAND..
Min Pris: 120 kr
DEBBIE HARRY FRA BLONDIE MED SITT FØRSTE SOLOALBUM.
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.4.2026 kl. 09:48 ・ FINN-kode: 460217786
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

