Bildegalleri
Småbruk/fritidsbolig til salgs.
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Gårdsbruk/Småbruk
- Eieform
- Selveier
- Soverom
- 4
- Bruksareal
- 82 m²
- Byggeår
- 1900
- Renovert år
- 1978
- Boligselgerforsikring
- Ja
Fasiliteter
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Beskrivelse
Fint lite sjarmerende småbruk beliggende på Flosand i Nærøysund kommune.
Tunet er under fradeling fra en større landbrukseiendom, det fradeles ca 2 mål.
Her er det svært fine muligheter for å få disponere arealer til grønnsakshage, beite til forskjellige dyr eller andre aktiviteter man måtte ønske å bedrive.
Det er kort vei til både ferskvann og sjø, med veldig gode fiskemuligheter. Ved sjøen er det fint å bedrive sjøliv og fiske fra egen båt om man ønsker.
Huset er fra ca 1900, tilbygg og etterisolering er gjort ca 1978 og er jevnlig vedlikeholdt. Det er behov for å utbedre bordkledning på veggen mot vest.
Huset har 2 etasjer, pluss en kjeller under deler av huset. I første etasje er det gang, bad, toalett, kjøkken, stue og soverom.
Andre etasje er delt av i 4 rom, og er brukt som soverom - etasje har behov for oppgradering og etterisolering.
Huset har vært bebodd helt frem til nå.
Fjøset og garasjen har vært i bruk som lager og bilgarasje, det må påregnes noe vedlikehold og maling av disse bygningene. Tidligere var fjøset brukt til sauer, kyr, hester og høner - det er det også egnet til i dag.
Det foreligger tilstandsrapport - bare ta kontakt så sender vi denne på mail.
Oppgjør og kontraktsutforming gjøres av megler.
Ønsker man å leve ut småbruksdrømmen, dyrke dine egne grønnsaker, ha noen hester og andre dyr er dette en perfekt plass til det!
Visning etter avtale - bare å ta kontakt 95181595
Vesentlige opplysninger
Ta kontakt med selger for komplett informasjon
Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.