Bildegalleri
Mitt liv som Ola Noman av Noman Mubashir.
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Mitt liv som Ola Noman av forfatter Noman Mubashir. Innbundet bok med smussomslag. Utgitt av Kagge Forlag i 2004. ISBN 82-489-0453-9. 126 sider. Boken er en 1. utgave.
Mitt liv som Ola Noman er en personlig, humoristisk og samtidig tankevekkende beretning fra det moderne flerkulturelle Norge. I denne selvbiografiske sakprosaboken gir Noman Mubashir et levende innblikk i oppveksten som norsk-pakistaner på Lørenskog på 1970- og 80-tallet – en tid preget av kulturmøter, identitetssøken og ofte utfordrende integreringsprosesser.
Boken kombinerer skarpe observasjoner med selvironi og varme. Mubashir skildrer hvordan det var å vokse opp som “annerledes” i et norsk lokalsamfunn, med episoder fra skole, familie og fritid – fra matvaner og religiøse normer til møte med norsk ungdomskultur. Resultatet er en engasjerende fortelling som både underholder og gir innsikt i innvandrernes erfaringer i Norge.
Forfatteren, Noman Mubashir, er en kjent norsk journalist og programleder med bakgrunn fra NRK. Han har markert seg som en tydelig stemme i samfunnsdebatten, særlig i spørsmål knyttet til identitet, kultur og minoritetsliv. Denne boken var hans debututgivelse og etablerte ham som en viktig formidler av norsk-pakistanske erfaringer.
Innenfor sjangeren biografisk sakprosa og migrasjonslitteratur har Mitt liv som Ola Noman fått en solid plass som en tilgjengelig og viktig fortelling om det flerkulturelle Norge. Boken er ofte trukket frem for sin evne til å kombinere humor med alvor, og gir leseren både kunnskap og refleksjon rundt integrering og kulturell identitet. Leseromtaler fremhever særlig dens underholdningsverdi og innsiktsfulle perspektiver.
Dette er en etterspurt tittel for lesere med interesse for norsk samtidshistorie, migrasjon og personlige beretninger – samt for samlere av moderne norsk sakprosa. En lettlest, men samtidig betydningsfull bok som gir et nært og autentisk bilde av en oppvekst mellom to kulturer.
Jeg har aktivert «Fiks ferdig / Kjøp nå» for de som ønsker en enkel og trygg handel gjennom Finn.no. Jeg har mange annonser ute på finn. Om du ønsker å kjøpe flere ting kan du trykke på "lag pakke", så kan du legge til flere gjennstander. Da får du alt sendt samlet og spare penger på frakt.
Dersom du heller ønsker å handle direkte uten «Fiks ferdig», kan du trykke på «Kontakt selger» og sende meg en melding, så finner vi en løsning sammen. Da kan du også kombinere kjøp om ønskelig.
Varene kan hentes i Drammen etter avtale, eller sendes mot at kjøper dekker fraktkostnader. Betaling kan gjøres via Vipps, bankoverføring eller Bitcoin. Ved henting aksepteres også kontant betaling, jeg kan også i noen tilfeller være interessert i bytte.
Jeg sender forsendelser med sporing, med mindre annet er avtalt
H-L10 (Liten pakke)*<
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 13.7.2026 kl. 15:42 ・ FINN-kode: 460080182
