
Bildegalleri
Sveisisk Ur fra 40 tallet. Produsert til italiensk SS avd
Til salgs
2 800 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Vintage Pallas herreur – Sveitsisk, ca. 1940–tallet – fasces-motiv
Klokken er sveitsisk produsert (Swiss Made), med manuelt opptrekk og 17 jewels urverk. Den er utstyrt med Incabloc støtsikring og antimagnetisk konstruksjon – typisk for kvalitetsur fra perioden.
Det mest spesielle med denne klokken er skiven, som har et tydelig fasces-motiv (øks med bundne staver), et symbol kjent fra antikkens Roma og brukt i Italia på 1930–40-tallet. Kjøpt på auksjon fra Skanfil. Sannsynligvis fra 29th Waffen SS Grenadier. Dette gjør klokken til et historisk interessant objekt fra perioden.
Detaljer:
• Merke: Pallas
• Opprinnelse: Sveits
• Periode: ca. 1940–1950
• Urverk: Mekanisk (manuelt opptrekk)
• 17 jewels
• Incabloc
• Antimagnetic
• Original skive med patina
• Rem trolig nyere
Tilstand:
Klokken har tydelig bruksslitasje i kasse og glass, samt patina på skiven. Dette gir den karakter og autentisk vintage uttrykk. Godt fungerende opptrekk og holder tiden tilfredsstillend. Men service anbefales.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.4.2026 kl. 15:10 ・ FINN-kode: 459652648
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
