Bildegalleri
Sommerferie med uflaks av Franziska Gehm.
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Sommerferie med uflaks av forfatter Franziska Gehm. Innbundet barne- og ungdomsbok (roman). Utgitt av GIRL:IT. ISBN 978-82-7428-696-2. 149 sider. Boken er en norsk utgave (bokmål).
Sommerferie med uflaks er en underholdende og lettlest barnebok i den populære serien om Vampyrsøstrene – en serie som har fanget unge lesere med sin humoristiske blanding av hverdagsliv og overnaturlige elementer. Boken kombinerer spennende handling med gjenkjennelige situasjoner fra barn og unges hverdag, og er godt egnet for mellomtrinnet og yngre ungdom.
Historien følger de halvvampyriske søstrene Daka og Silvania, som opplever at sommerferien slett ikke blir slik de hadde håpet. En intens varmebølge skaper store problemer for deres vampyregenskaper, og plutselig blir helt vanlige ferieutfordringer til et kaotisk eventyr. Samtidig lurer farer i bakgrunnen – blant annet vampyrjegere – og søstrene må bruke både mot, oppfinnsomhet og vennskap for å komme seg gjennom situasjonen. Fortellingen er preget av tempo, humor og fantasifulle innslag, noe som gjør den til en engasjerende leseopplevelse.
Forfatter Franziska Gehm er en tysk barnebokforfatter kjent for sine populære og lett tilgjengelige bøker for barn og unge. Hennes bøker er oversatt til flere språk og har oppnådd stor popularitet, særlig gjennom Vampyrsøstrene-serien, som kombinerer humor, spenning og identitetstematikk på en måte som treffer unge lesere godt.
Boken hører hjemme i sjangeren humoristisk fantasy for barn og ungdom, og er et godt eksempel på moderne, lettlest barne- og ungdomslitteratur med sterke serieelementer. Den egner seg både for selvlesning og høytlesning, og er et attraktivt valg for barn som liker bøker med både spenning og humor.
Sommerferie med uflaks fremstår som et solid innslag i en populær bokserie, og er særlig interessant for samlere av Vampyrsøstrene-bøkene eller for lesere som ønsker å komplettere serien. En underholdende og tilgjengelig barnebok som inviterer til leseglede – perfekt for både fritidslesning og bokhyllen i hjemmet eller på hytta.
Jeg har aktivert «Fiks ferdig / Kjøp nå» for de som ønsker en enkel og trygg handel gjennom Finn.no. Jeg har mange annonser ute på finn. Om du ønsker å kjøpe flere ting kan du trykke på "lag pakke", så kan du legge til flere gjennstander. Da får du alt sendt samlet og spare penger på frakt.
Dersom du heller ønsker å handle direkte uten «Fiks ferdig», kan du trykke på «Kontakt selger» og sende meg en melding, så finner vi en løsning sammen. Da kan du også kombinere kjøp om ønskelig.
Varene kan hentes i Drammen etter avtale, eller sendes mot at kjøper dekker fraktkostnader. Betaling kan gjøres via Vipps, bankoverføring eller Bitcoin. Ved henting aksepteres også kontant betaling, jeg kan også i noen tilfeller være interessert i bytte.
Jeg sender forsendelser med sporing, med mindre annet er avtalt
H-I55 (Liten pakke)*
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 13.10.2026 kl. 15:06 ・ FINN-kode: 458887114
