Bildegalleri
1 krone 1925 – 1951, ca. 110 mynter
Til salgs
440 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Dette var de første 1 kronene preget på kobbernikkel, og det var de første som ble forsynt med et hull i sentrum av mynten. Under første og annen verdenskrig ble kronestykkene erstattet av én-kronesedler. Etter krigen fortsatte pregingen av hullkronene som før, helt til 1951. Hullkronene var de første norske kronestykkene som ble preget uten kongeportrett.
Spesifikasjoner
Valør: 1 krone
Konge: Haakon VII
Diameter: 25 mm
Metall: kobbernikkel
Vekt: 7 g
Myntverk:
Den Kongelige Mynt
Bildet viser 1.560 gram, men halvparten er solgt, så nå gjenstår det ca. 780 gram mynt. Hver mynt veier 7 gram, slik at nettovekt mynt / 7 gram = ca. 110 stk.
Kjøper du alt er pris kr. 4,- pr mynt, til sammen kr. 440,-, Med såpass mange mynter er det mulighet for å finne både gode og mindre gode eksemplarer, i tillegg til utgivelser det er færre av.
Det er også mulig å kjøpe myntene enkeltvis hvis du ønsker noen mynter fra enkelte årstall. Jeg kan ikke garantere for hva som ligger i posen, men jeg kan se om jeg har det du ønsker. Pris er da kr. 7,- pr. mynt.
Kjøp av enkeltmynter fra posen har en minstepris på kr. 100,- for denne annonsen. Det betyr at du bør kjøpe minimum 15 mynter.
Ved kjøp av flere enn 15 mynter prises disse videre for kr. 5,50,- pr. mynt.
Generelt om mine annonser
Prisene jeg har satt er, etter min mening fornuftige, og markedspriser for brukte varer i den stand jeg selger dem, men jeg er likevel åpen for fornuftige bud.
Liknende varer i samme kategori
Ofte selger jeg flere varer i samme kategori, så se på de andre annonsene også. Ønsker du flere varer innenfor samme kategori vil det overraske meg om ikke vi kan bli enige om en pris du tjener på (og som jeg taper på).
Oppgjør
Jeg foretrekker forskuddsbetaling på Vipps, men ønsker du å bruke «Fiks ferdig» er selvsagt det også i orden for meg.
Er du med på forskuddsbetaling på Vipps så tenker jeg at vi finner den billigste frakten. Hele poenget med å kjøpe brukt er vel å spare penger? Jeg glemte forresten at gjenbruk er bra, absolutt. Verdifulle varer er greit å sende med sporing og forsikring, ellers pleier brevpost også å komme frem.
Jeg foretrekker å bruke Posten, alternativt Postnord. Helthjem bruker jeg ikke. Livet mitt er fylt med nok utfordringer, sikkert i likhet med livet ditt, og da trenger vi ikke de utfordringene Helthjem kan by på. De er ganske heftige, og de slutter aldri å overraske.
Postens satser for brevpost (og mine rabattere priser på disse) er som følgende:
• Lite brev med målene 25 x 17,6 x 0,5 cm. (B5) koster kr. 28,-. Varer som passer i denne kategorien sender jeg for varens pris + kr. 15,- for frakt (ca. 46 % prosent rabatt på frakt i henhold til Postens satser).
• Stort brev med målene 35,3 x 25 x 2 cm. (B4) koster kr. 46,-. Varer som passer i denne kategorien sender jeg for varens pris + kr. 30,- for frakt (ca. 35 % prosent rabatt på frakt i henhold til Postens satser).
• Ekstra stort brev med målene 35,3 x 25 x 7 cm. koster kr. 69,-. Varer som passer i denne kategorien sender jeg for varens pris + kr. 45,- for frakt (ca. 35 % prosent rabatt på frakt i henhold til Postens satser).
• Ekstra stort brev pluss med målene L. + b. + h.: 90 cm. Maks lengde 60 cm. koster kr. 99,-. Varer som passer i denne kategorien sender jeg for varens pris + kr. 60,- for frakt (ca. 39 % prosent rabatt på frakt i henhold til Postens satser).
Bor du i nærheten kan du også hente varen hjemme hos meg. Jeg er stort sett tilgjengelig alle dager mellom kl. 14 og kl. 22. Ønsker du å komme hit for å hente noe når jeg ikke er hjemme, har jeg god erfaring med å sette varene «på trappa». Huset er overvåket med elleve kameraer. Det er en trygghet for at varene ikke blir borte før du kommer og det er en trygghet for meg at de som kommer for å hente gjør opp for seg.
Kommunikasjon
Jeg foretrekker at all kommunikasjon rundt mine annonser foregår på Finn.nos meldingstjeneste. Alternativt kan jeg kontaktes på SMS. En telefonsamtale etter du er identifisert er også helt greit, men på grunn av mengder av telefonselgere som forsøker å gjøre livet mitt dårlig, svarer jeg ikke ukjente nummere før jeg vet hvem som ringer. Jeg ber om forståelse for det.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 30.3.2026 kl. 00:10 ・ FINN-kode: 457355753
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

