Bildegalleri
Nesten perfekte forbrytelser av Hy Conrad
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Nesten perfekte forbrytelser – briljante bedragerier og mystiske mordgåter – som du skal løse! av forfatter Hy Conrad. Innbundet bok. Utgitt av Bokklubbens barn i 2000. ISBN 82-525-3298-5. 240 sider. Boken har tidligere vært eid av et skolebibliotek.
Nesten perfekte forbrytelser er en engasjerende og tankevekkende samling krimgåter som inviterer leseren inn i en verden av mysterier, logikk og deduksjon. Boken inneholder 28 spennende mordgåter hvor du selv får rollen som detektiv – en interaktiv leseopplevelse som kombinerer underholdning med intellektuell utfordring.
Gjennom korte, konsise og intrikate historier presenteres leseren for tilsynelatende uløste forbrytelser. Med utgangspunkt i åsted, vitneforklaringer, tekniske bevis og andre detaljer, må du analysere informasjonen og trekke dine egne konklusjoner før du avslører løsningen. Dette gjør boken særlig attraktiv for lesere som setter pris på klassiske krimgåter, logiske nøtter og hjernetrim med et litterært preg.
Forfatter Hy Conrad, kjent for sitt arbeid innen krim og underholdning, leverer her en bok som balanserer mellom lek og alvor. Sammen med illustratør Lucy Corvino og oversetter Kari Wærum, er dette en gjennomarbeidet utgivelse tilpasset et norsk publikum. Boken passer både for unge lesere og voksne som ønsker en annerledes krimopplevelse – en sjanger hvor leseren selv aktivt deltar i oppklaringen.
Innenfor krimlitteraturen plasserer denne utgivelsen seg i tradisjonen med klassiske detektivgåter og puslespillbøker, og kan sammenlignes med andre interaktive mysteriebøker hvor leseren utfordres til å tenke som en etterforsker. Den egner seg godt som gavebok, samlerobjekt eller som et spennende innslag i enhver krimelskers bokhylle.
Boken har fått svært gode tilbakemeldinger fra lesere, som fremhever dens underholdningsverdi og evne til å engasjere gjennom smarte og varierte oppgaver.
Dette er en ideell bok for deg som søker en original krimbok, hjernetrim, mysterier eller klassiske detektivoppgaver – enten til egen lesning eller som en gave til en som liker å løse gåter.
Jeg har aktivert tjenesten «Fiks ferdig/kjøp nå» for de som foretrekker denne løsningen. Dersom du ønsker å gjennomføre handelen på tradisjonelt vis uten «Fiks ferdig», kan du enkelt trykke på «Kontakt selgeren» og sende meg en melding, så ordner vi det derfra.
Varen kan hentes i Drammen etter avtale, eller sendes mot at kjøper dekker fraktkostnaden. Betaling kan gjøres via Vipps, bankoverføring eller Bitcoin. Ved henting aksepteres også kontant betaling.
Forsendelser sendes alltid med sporing, med mindre annet er avtalt.
H-L11 (liten pakke)*.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.4.2026 kl. 17:35 ・ FINN-kode: 457059196
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt



