Bildegalleri
En nazistisk flyktning i Israel. Ora Morag
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Som ny norsk paperback.
Se mine andre annonser for kombinert frakt.
Originaltittel: Hapanim sje partso min hadaf
Omsett av Hemda og Arne Meltvik
Andre bok i den spennende serien. Ora Morags historiske romaner om Israel fra det ottomanske imperiet fram mot vår tid.
Passer for både ungdom og voksne.
Handlinga i boka finner sted fra slutten av andre verdenskrig og fram til Israel ble en selvstendig stat.
På slutten av krigen visste naziledelsen at alt var tapt, og det stod klart for de fleste at det venta dem straff, ikke bare på grunn av at de hadde starta krigen og forårsaka enorme ødeleggelser i Europa, men aller mest på grunn av alle grusomhetene og krigsforbrytelsene som ble begått.
Tyske soldater fra Wehrmacht, ble betrakta som krigsfanger og beskytta av Genèvekonvensjonen.
Derimot ble høyere offiserer, og folk fra Gestapo, SS og SA, betrakta som krigsforbrytere, og ansvarlige for folkemord.
Her er det ikke bare snakk om å utslette jødene, men systematisk å drepe sigøynere, slaviske folkeslag, (polakker, russere osv).
Dette gjaldt også krigsfanger av slavisk bakgrunn, svarte amerikanere, og selvfølgelig jødiske soldater, uansett militær tilhørighet.
Handlingen i boka finner sted mellom april 1945 og mai 1948, og tar også for seg de spennende begivenhetene rundt dannelsen av staten Israel.
5b
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.3.2026 kl. 16:04 ・ FINN-kode: 455975206
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt



