
Bildegalleri
Hegrenes dal skrevet av Sarita Mandanna
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
📖Hegrenes dal
(originaltittel: Tiger Hills), en historisk roman skrevet av Sarita Mandanna og utgitt på norsk i 2012 av Juritzen forlag.
📖Handlingen utspiller seg i den frodige Coorg-regionen i Sør-India og strekker seg fra 1878 og over flere generasjoner.
📖 INNBUNDET
Kort sammendrag av handlingen
Hovedperson: Historien følger den viljesterke og vakre Devi, det første pikebarnet født inn i
Nachimanda-familien på over 60 år.
Kjærlighetstriangel: Devi vokser opp med sin barndomsvenn Devanna, som er dypt forelsket i henne. Devi faller imidlertid pladask for den legendariske tigerjegeren Machu (Machaiah) og sverger at hun vil gifte seg med ham.
Tragedie og konsekvenser: En dramatisk hendelse endrer livsløpene deres for alltid, og fører til en saga preget av hjertesorg, svik og valg som påvirker familien i generasjoner fremover
Ramme: Boken gir et eksotisk innblikk i livet på indiske kaffeplantasjer, lokale ritualer, og hvordan det indiske samfunnet endret seg under britisk styre og frem mot andre verdenskrig.
📖Romanen har blitt sammenlignet med klassiske epos som Tatt av vinden på grunn av sitt store omfang og sterke emosjonelle skildringer.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 16.3.2026 kl. 11:28 ・ FINN-kode: 455752025
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt






