Bildegalleri
Arthur & George Av Julian Barnes
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Om boken
På slutten av 1900-tallet ble unge George Edalji anklaget for flere bestialske dyredrap som rystet den engelske landsbygda. George var en pertentlig sakfører, sønn av en indisk prest og hans irske kone, og opplevde å bli dratt ned i en heksegryte av grove trusler. George ble satt i fengsel.
Sir Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmes. «far», var en A-kjendis etter nåtidens begreper. Da røslige Sir Arthur møtte småvokste, nærsynte George, var han ikke i tvil: Mannen var uskyldig dømt, og han må ta affære.
Med utgangspunkt i den sanne historien om Arthur og George har Julian Barnes skapt en roman som er både litterært spennende og dypt samfunnskritisk. Over 100 år har gått, men spørsmålene om rase, sosiale skiller og menneskelig verdighet er ikke mindre aktuelle i dag. Julian Barnes er en av Storbritannias mest anerkjente og prisbelønte forfattere
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.3.2026 kl. 18:01 ・ FINN-kode: 455651921
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
