Bildegalleri
Arkeologi - oppdag fortidens mysterier av Kate Santon
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Arkeologi: oppdag fortidens mysterier av forfatter Kate Santon. Innbundet bok med originalt smussomslag. Utgitt av Spektrum i 2008. ISBN 978-82-7822-704-6. 303 sider.
Arkeologi: oppdag fortidens mysterier er et rikt illustrert oversiktsverk som åpner døren til menneskehetens eldste spor. Boken presenterer fascinerende arkeologiske funn fra hele verden og forklarer hvordan arkeologer arbeider for å avdekke fortidens gåter. Gjennom en tilgjengelig og informativ fremstilling viser verket hvordan gjenstander, ruiner og kulturlag kan fortelle historien om tidligere sivilisasjoner og menneskers liv gjennom tusenvis av år.
Innholdet er organisert geografisk og tar leseren med på en reise til noen av verdens mest berømte historiske steder – fra pyramidene i Egypt og ruinbyen Pompeii til den legendariske byen Troja og den spektakulære inkabyen Machu Picchu. Underveis får man innsikt i hvordan utgravninger foregår, hvilke metoder forskerne bruker, og hva funnene kan fortelle om samfunn, religion, handel og dagligliv i tidligere tider. Boken inneholder både faktatekster, forklarende illustrasjoner og oversikter som gjør stoffet lett tilgjengelig for både unge og voksne lesere.
Forfatteren Kate Santon har skrevet en rekke populære faktabøker for et bredt publikum, ofte med fokus på historie og kultur. Hun er kjent for å formidle komplekse emner på en klar og engasjerende måte, og hennes bøker brukes både av historieinteresserte lesere og som introduksjon til historiske temaer i undervisning og formidling.
Innen sjangeren populærvitenskapelig historie og arkeologi fungerer denne boken som en solid innføring i feltet. Den kombinerer spennende fortellinger om berømte funn med faglig bakgrunnsstoff om hvordan arkeologi bidrar til vår forståelse av verdenshistorien. Med register og litteraturliste egner boken seg også som et nyttig oppslagsverk for dem som ønsker å fordype seg videre i emnet.
Dette er en bok som vil appellere til alle som er nysgjerrige på fortiden – enten interessen gjelder gamle kulturer, historiske mysterier eller arkeologiske oppdagelser. Den egner seg både som gavebok, som inspirasjon for historieinteresserte og som et flott illustrert referanseverk i bokhyllen. For samlere av populærhistoriske bøker og illustrerte faktaverk fremstår den også som en attraktiv utgivelse fra Spektrum med solid innbinding og omfattende billedmateriale.
Jeg har aktivert tjenesten «Fiks ferdig/kjøp nå» for de som foretrekker denne løsningen. Dersom du ønsker å gjennomføre handelen på tradisjonelt vis uten «Fiks ferdig», kan du enkelt trykke på «Kontakt selgeren» og sende meg en melding, så ordner vi det derfra.
Varen kan hentes i Drammen etter avtale, eller sendes mot at kjøper dekker fraktkostnaden. Betaling kan gjøres via Vipps, bankoverføring eller Bitcoin. Ved henting aksepteres også kontant betaling.
Forsendelser sendes alltid med sporing, med mindre annet er avtalt.
H-L10 (liten pakke/)*
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.3.2026 kl. 00:22 ・ FINN-kode: 455152999


