
Bildegalleri
Håndlaget fiolin av Frank Keßler (1987) – 4/4 – bue og kasse følger med
Til salgs
26 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Jeg selger min fiolin laget av den tyske fiolinmakeren Frank Keßler i 1987. Instrumentet ble kjøpt nytt samme år og har hatt én eier siden.
Fiolinen ble spilt aktivt i omtrent fem år i forbindelse med fiolinundervisning i klassisk repertoar. I denne perioden arbeidet jeg blant annet med Mendelssohns fiolinkonsert i e-moll, noe læreren min mente var gunstig for å få et nytt instrument til å arbeide godt og utvikle klangen i treverket.
Etter dette har fiolinen dessverre blitt lite brukt, men har vært oppbevart trygt.
Instrumentet har en varm og moden klang etter årene det ble spilt aktivt, og kan være et fint instrument for en viderekommen elev, amatør eller student.
På framsiden av fiolinen finnes noen små merker i lakken. Disse har vært der så lenge jeg har hatt instrumentet og påvirker ikke klangen. De er tydelig fotografert i annonsen.
Fiolinen selges med bue og kasse. Sordin og tre finstemmere følger også med.
Kassen er i god og funksjonell stand, men har noen små gnagemerker i hjørnene på utsiden etter en kanin jeg hadde en gang. Dette er kun kosmetisk og påvirker ikke funksjonen.
Seriøse bud kan vurderes etter prøvespill dersom instrumentet er riktig for kjøper.
Fiolinen kan prøves etter avtale i Oslo. Det anbefales å prøve instrumentet for å få et riktig inntrykk av klangen.
Ta gjerne kontakt dersom du ønsker mer informasjon eller flere bilder.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 12.3.2026 kl. 11:59 ・ FINN-kode: 455065386
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

