Bildegalleri
Skjønn leirgjøk med fin lyd. Ikke signert.
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 42 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Denne leirgjøken er kjempesøt. Nydelig blåfarge med grønngule vinger og svart hode. Den er ikke signert, så vet dessverre ikke hvem som har laget den. Den lager veldig fin lyd.
Hva er så en leirgjøk? En leirgjøk (også kalt leirgauk) er et tradisjonelt lekeinstrument og blåseinstrument laget av brent leire, formet som en stilisert fuglekropp. Musikalsk sett fungerer den som en okarina eller karfløyte, og den har lange tradisjoner i norsk folkekultur.
Figuren er helt hul innvendig for at luften skal kunne vibrere og danne lyd. Den er utstyrt med et innblåsningshull (ofte plassert på stjerten eller halen til fuglen) og et varierende antall fingerhull på kroppen. Ved å holde over eller slippe opp disse hullene kan du endre tonehøyde og spille enkle melodier.
Fuglen er ca. 7 cm lang, ca. 6 cm høy. Den er i veldig god stand. Ingen nagg eller krakelering
Jeg selger den for 300 kroner. Kan hentes i Asker eller Oslo eller sendes mot porto. Akkurat nå har jeg gratis frakt.
keramikk blåseinstrument kunsthåndverk
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 18.9.2026 kl. 20:48 ・ FINN-kode: 452760100

