Bildegalleri
Praktfull antikk kamee i 14K (585) gull – 13,33g – 5x4 cm
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 224 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Kjønn: Dame
Hovedmateriale/stein: Gull
Annet materiale /stein: Andre materialer
Selger en uvanlig stor og vakker kamee fra ca. midten av 1900-tallet. Dette er et smykke av høy kvalitet med flott detaljrikdom og en solid gullramme.
Detaljer om smykket:
Motiv: Klassisk profil av en Bacchante (vingudinnen), gjenkjennelig på de detaljerte drueklasene og vinbladene skåret inn i skjellet.
Materiale: Innfatning i ekte 14 karat gult gull (stemplet 585). Selve bildet er håndskåret i sardonisk skjell.
Håndverk: Gullrammen er vakkert ciselert (hånddekorert), noe som gir smykket et eksklusivt og unikt preg sammenlignet med enkle, glatte rammer.
Størrelse: Hele 5 cm høy og 4 cm bred – en "statement"-størrelse som sjelden er til salgs.
Vekt: Totalvekt på 13,33 gram.
Funksjon: Smykket er kombinert og kan bæres både som brosje og som anheng (øsken øverst kan vippes opp/ned).
Tilstand:
Smykket er i svært god stand, godt ivaretatt og uten synlige skader i skjellet eller på gullarbeidet.
Pris:
Selges for kr 9 900,- eller hbo. (Seriøse bud vurderes).
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 26.2.2026 kl. 11:34 ・ FINN-kode: 452282235

