Bildegalleri
Gunnar Havstad tinnservise – Kuleformet Art Deco / Funkis (3 deler)
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 84 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Selger et ikonisk og stilrent tinnservise designet av Gunnar Havstad (1901–1973) for Havstad Tinn, antatt produsert rundt 1935.
Dette er et klassisk stykke norsk designhistorie i funksjonalistisk / art deco-stil, kjent for sin særpregede kuleform og flotte detaljer i treverk. Det står utstilt i OBOS-blokken på Norsk Folkemuseum.
Settet består av tekanne med hengslet lokk og trehåndtak samt fløtemugge med trehåndtak og sukkerskål med lokk.
Treverket på håndtakene er i god og stabil stand. Tekannen og fløtemuggen fremstår som pene. Sukkerskålen har noen bulker (se bilder), noe som er normalt for tinn fra denne perioden, men som er hensyntatt i prisen.
Merket i bunnen: Havstad Pewter Norway.
Kan sendes med Fiks ferdig eller hentes etter avtale.
Hbo 1000kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 1.9.2026 kl. 08:00 ・ FINN-kode: 450870100

