Bildegalleri
Håndlagete halsknapper fra 1800-tallet til Setesdalsbunad av O. Kalhoft
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 196 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Kjønn: Unisex
Hovedmateriale/stein: Sølvbelagt
Flotte håndlagete sølvfargede halsknapper til Setesdalsbunad laget av Ole Kalhoft opprinnelig fra Hornes i Setesdalen
- Vekt: 47.2 g
- stemplet 12L
Arvet bunadssølv, har vært i familien en stund, og selger nå denne sammen med en rekke annet bunadssølv fra Telemark og Setesdalen
Halsknappene er av hollendertypen og er taksert til 6.000 i perfekt stand, men med litt bruksspor som trekker ned. O. Kalhoft var født 1840, og hadde sitt virke som gullsmed i Kristiansand i perioden 1873-1883, der disse sannsynligvis også er laget.
Det er ikke sølvstempel på disse, men dette var normalt for denne perioden. Halsknappene er derimot stemplet med hans navn.
Gi gjerne bud
#bunadssølv #bunadssylv #bunadsølv #bunadsylv #halsknapper
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.2.2026 kl. 15:02 ・ FINN-kode: 450130900

