Psykolog Deltid
Gillon Klinikken AS
- Frist 13.3.2026
- Ansettelsesform Selvstendig næringsdrivende
Psykologer søkes til spennende stilling – Vi utdanner deg i behandling av spiseforstyrrelser (CBT-E)
Om stillingen
Vi søker nå autoriserte psykologer som ikke nødvendigvis har erfaring med spiseforstyrrelser eller CBT-E, men som har sterk faglig motivasjon for å jobbe innen feltet. Hos oss får du en unik mulighet med tilgang til et utdanningsløp i CBT-E, tett veiledning og praktisk erfaring - samtidig som du blir en del av et sterkt og engasjert fagmiljø.
Lokasjon
Gillon Klinikken har klinikk i Bergen, og vi åpner klinikk i Oslo i 2026. Samtidig er vi et landsdekkende tilbud med digital behandling, og vi ønsker derfor også søknader fra psykologer i flere deler av landet - inkludert Trondheim, Stavanger og Tromsø. (Vi oppfordrer særlig kandidater fra Bergen og Oslo til å søke.)
Stillingen passer for deg som
- Er autorisert psykolog
- Har interesse for spiseforstyrrelser og ønsker å spesialisere deg
- Trives med målrettet behandlingsarbeid
- Ønsker faglig fordypning og tydelig metodikk
- Kan forplikte deg til videre arbeid i klinikken etter gjennomført opplæring
Vi tilbyr
- Full opplæring i CBT-E (Enhanced Cognitive Behaviour Therapy)
- Strukturert utdanningsløp med teori, praksis og veiledning
- Utdanning i mindre gruppe
- Arbeid i tverrfaglig team (psykologer og kliniske ernæringsfysiologer)
- Pasientlister og støtteapparat: Vi tar hånd om det praktiske, slik at du kan bruke energien din på pasientene og det faglige fellesskapet
- Trygghet, fleksibilitet og familievennlig arbeidsdag
- Et raust og varmt arbeidsmiljø med humor og engasjement
Utdanning og forpliktelse
Opplæringen forutsetter forpliktelse til videre arbeid i klinikken etter endt utdanningsløp. Dette avtales nærmere, og det inngås en egen avtale om forpliktelsestid.
Klinikkens fagansvarlige er psykolog Asle Halvorsen, med 25 års erfaring på feltet. Han har utdanning fra Oxford University, er veiledet av professor Christopher Fairburn (CBT-E) og har i løpet av karrieren utdannet og veiledet et stort antall behandlere i CBT-E. Klinikken har også tett faglig kontakt med internasjonale miljøer innen behandling av spiseforstyrrelser.
Kandidaten vi ser etter vil gjennomgå utdanningen i en mindre gruppe og må kunne forplikte seg til klinikken i en deltidsrolle på minimum 40 %. Utdanningen dekkes av klinikken. For den rette er det gode utviklingsmuligheter, med mulighet for økt ansvar og ulike roller over tid.
Tilknytningsform
Selvstendig næringsdrivende (mulighet for fast ansettelse på sikt)
Søknad
Vi tar imot søknader fortløpende. Ta gjerne kontakt for en uforpliktende prat eller dersom du har spørsmål.
Vi gleder oss til å høre fra deg! Trykk søk knappen øverst i annonsen
JobbMatch
BetaEr du kvalifisert for jobben?
Nysgjerrig på om du kvalifiserer til denne jobben? Med JobbMatch får du umiddelbar tilbakemelding på hvor godt din profil matcher stillingsutlysningen.
Om arbeidsgiveren
Om oss
Gillon Klinikken er en ledende aktør innen behandling og forebygging av spiseforstyrrelser.
Vi jobber utelukkende med denne pasientgruppen og tilbyr evidensbasert behandling med mål om full tilfriskning.
- Sektor: Franchise/Selvstendig næringsdrivende
- Antall stillinger: 4
- Sted: Lille Markeveien 13, 5005, 5005 Bergen
- Flere arbeidssteder: 0150 Oslo, 7011 Trondheim, 4006 Stavanger, 9008 Tromsø
- Hjemmekontor: På kontoret
- Bransje: Helse og omsorg
- Stillingsfunksjon: Allmennmedisin, Psykiater, Psykolog
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
Psykolog spesialist, Psykolog, Psykologi, Gruppeterapi, Psykiatri
(1/4)
Annonseinformasjon
- FINN-kode 448675055
- Sist endret



