Bildegalleri
ULIKE BØKER OG BOKSERIER, «Hummer og Kanari»
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 39 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 50 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
ULIKE BØKER OG BOKSERIER, «Hummer og Kanari»
Gamle bøker er naturlig slitt.
« Nyere» bøker som nye, har stått ubrukt i bokskap gjennom 30-40 år.
Frakt tilkommer.
---------------
Asbjørnsen og Moe. Norske folkeeventyr. Bok I og II. Med de originale tegningene.
Det Norske samlaget. Oslo 2001
Norske Folkeeventyr I og II
Kr 500,-
---------------
Mennesker Naturens Mesterverk Bind I og II, Det beste 1966. Vekt 1384 g
Hovedkonsulent Dr. med Andreas Kolberg.
398 + 398 s. s. Rikt illustrert. Orig. bd.
kr 60,-
---------------
Vår helse, Populært Norsk Legeverk, Bind I, II og III, Nationalforlaget 1933
Bok, Vår helse, 1, 2, 3. Pop. Norsk lege-verk.
Oppslagsverk for leger og andre. Oslo 1934
Kr 100,-
-------------
Roald Amundsens oppdagelsesreiser, 4 bind, Gyldendal Norsk Forlag, 1928, 29, 29, 30
4-binds verk: Bøkene samler flere av hans kjente beretninger.
Utgitt i 1928 som en hyllest etter hans forsvinning det året.
Innhold: Fortellinger med kart og bilder.
Innhold:
• Bind I: Nordvestpassasjen – Gjøa-ekspedisjonen (1903–1907)
• Bind II: Nordøstpassasjen
• Bind III: Sydpolen
• Bind IV: Nordpolen
• Et historisk storverk – svært interessant for samlere av polarhistorie og norsk ekspedisjonslitteratur
• God stand, ærverdige bøker
Kr 400,- samlet
-------------
Thor Heyerdahl, AKU-AKU Påskeøyas hemmelighet, Gyldendal Norsk Forlag 1957 Thor Heyerdahls spennende beretning om den mystiske Påskeøya med sine gåtefulle kjempestatuer. I 1955 gikk Thor Heyerdahl i land på Påskeøya og realiserte dermed en gammel drøm om å utforske de eiendommelige kjempestatuene som befinner seg der. Ekspedisjonen varte i et helt år, og de vitenskapelige resultatene overgikk Heyerdahls dristigste forventninger. Aku-Aku (første utgave 1957) er beretningen om det begivenhetsrike oppholdet på øya, fylt av spenning, mystikk og dramatisk fortettede situasjoner.
Kr 100,-
-------------
Historien om Norge, Karsten Alnæs, 5 bind, Gyldedal 1996
BOKOMTALE :
Karsten Alnæs' fantastiske norgeshistorie-verk er en storslått og episk fortelling til glede for alle med sans for den gode historien. De fem bindene i Karsten Alnæs' Historien om Norge dekker perioden fra istiden til i dag, og Alnæs har på en unik måte lykkes med å gjøre vår fortid og menneskene som befolket den, levende. Historien om Norge er spennende som en roman, full av frodig fortellerglede. Den er et verk om den store slektssagaen vi alle er en del av, den som gir oss røtter og identitet. Kritikerne var overbegeistret da bokverket ble utgitt.
"Språklige perler og suveren fortellerglede: en intellektuell bragd." Terje Stemland, Aftenposten. "Med fargerik pensel og skarp penn løfter Karsen Alnæs igjen faktiske hendelser fram til spennende lesning ... et overflødighetshorn av illustrerende historier og kommenterende blikk." Arild Stubhaug, Dagbladet ". " Gjennomført, levende, tiltalende og uhyre solid." Kjell Olaf Jensen, Dagsavisen.
Kr 300,- samlet
-------------
Dette er en av bøkene i serien Norske olympiske mestere. Utgitt av Bokhandlerforlaget i 1977
Serien består av 17 bøker, og starter med Oscar Mathisen og slutter med Per Ivar Moe og Knut Knutsen.
Fremstår som helt nye.
Kr 600,- samlet
-------------
Tusen og en natt, 6 bind, Forlaget LibriArte AS 1996
Fremstår som helt nye.
Kr 300,- samlet
--------------
Verdens litteraturhistorie 12 bind
Verdens litteraturhistorie i 12 bind er et verk utgitt av J.W. Cappelens Forlag 1971-72, redigert blant annet av Edvard Beyer, som gir en grundig gjennomgang av verdens litteratur fra oldtiden til ca. 1970.
Verket er gjennomillustrert og dekker litteratur fra Europa, Afrika, Japan, Kina, Midtøsten og Amerika. Dette er et samleverk som inkluderer alle de tolv bindene.
Serien omfatter verdens litteraturhistorie fra oldtiden (ca. 3000 f.Kr.) til etterkrigstiden (ca. 1970). Den dekker samlede litterære verk fra forskjellige kulturer, inkludert Europa, Afrika, Japan, Kina, Midtøsten og Amerika.
Serien tar for seg tidlige funn, middelalderen, renessansen, klassisismen, opplysningstiden, romantikken, realismen, naturalismen, århundreskiftet, mellomkrigstiden og etterkrigstiden.
Bøkene er gjennomillustrert med farger og svart-hvitt bilder, plansjer og kart.
Bøkene fremstår som ikke brukt.
Kr 700,- samlet
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 26.1.2026 kl. 22:02 ・ FINN-kode: 448147320


