Vil du ha sommerjobb med innhold og mening? Prøv Stavanger fengsel!
Stavanger fengsel
- Frist 22.02.2026
- Ansettelsesform Vikariat
Vil du jobbe i en etat med et viktig samfunnsoppdrag?
Om stillingen
Stavanger fengsel er et fengsel med høyt sikkerhetsnivå. Vi har behov for vikarer som kan jobbe 100% sommeren 2026 - og gjerne deltid utover det, i helger og på dagtid/kveld.
En vikarbetjent (1078 betjent) skal ha evne til å opprettholde ro, orden og sikkerhet i fengselet, ha evne til sikkerhetstenkning, grensesetting og veiledning av de innsatte.
Arbeidsoppgaver
- Bistand og veiledning til innsatte i forhold til straffegjennomføring
- Ivareta ro, orden og sikkerhet i fengselet
- Utføre daglige gjøremål på avdelingen
MERK: - Det er en forutsetning at du er tilgjengelig for opplæring og arbeid i perioden 01.06.26 - 16.08.26
- Det må påregnes modulbasert HMS opplæring i sikkerhet, samt bestått fysisk maktanvendelse i opplæringsperioden
- Det er en forutsetning at pålagt opplæring er gjennomført før oppstart
Utdanning og erfaring
Du må
- Du må oppfylle kravene til opptak ved Kriminalomsorgens høgskole og utdanningssenter KRUS som du finner her: www.krus.no/opptakskrav
- Ha god kunnskap og erfaring i bruk av IKT-systemer eller verktøy
- Ha god muntlig og skriftlig fremstillingsevne
- Det er ønskelig at du har arbeidserfaring
Personlige egenskaper
- Gode kommunikasjons- og samarbeidsevner
- Evne til sikkerhetstenkning og grensesetting
- Evne til å veilede og motivere mennesker i en vanskelig situasjon
Vi tilbyr
- Meningsfulle oppgaver i en etat med et viktig samfunnsoppdrag
- Gode pensjons- og forsikringsordninger
- Et godt og inkluderende arbeidsmiljø
- Vikariat som fengselsbetjent i stillingskode 1078 fra 405.000 - 474.000
- Det blir trukket 2 % innskudd til Statens pensjonskasse
Generell informasjon
Kriminalomsorgen mener at inkludering og mangfold er en styrke. Vi ønsker oss medarbeidere med ulik kompetanse, livserfaring og perspektiv for å kunne bidra til en enda bedre oppgaveløsning.
Dersom det er kvalifiserte søkere med funksjonsnedsettelse, hull i CV-en eller innvandrerbakgrunn, skal vi innkalle minst én søker i hver av disse gruppene til intervju.
Kjenner du deg igjen i en av disse kategoriene, kan du krysse av i jobbsøkerportalen vår. Du kan lese mer om kravene for å bli vurdert som søker i disse gruppene her (https://arbeidsgiver.difi.no/positivsaerbehandling).
Vi gjør oppmerksom på at det må ikke være noe å utsette på vandelen til den som ansettes. Dette må dokumenteres med en uttømmende politiattest forut for ansettelse.
Vi gjør også oppmerksom på at opplysninger om søkere kan bli offentliggjort selv om søker har bedt om å være unntatt søkerlisten. Søker vil i så fall bli varslet om dette og gitt anledning til å trekke søknaden.
Den som ansettes må rette seg etter organisasjonsmessige eller andre endringer som blir bestemt om arbeidsområdet.
Nærmere opplysninger om stillingen fås ved henvendelse til inspektør/aspirantleder Knut Ove Kristensen tlf 51733160.
Søknad og CV sendes elektronisk via linken "Søk stillingen" på denne siden. Fullstendige opplysninger om relevant utdanning og arbeidserfaring må fylles inn i det elektroniske skjemaet. Vitnemål og attester må følge søknaden. Vi ber om at du henter vitnemål fra Vitnemålsportalen direkte i Jobbnorge når du søker stillingen.
For spørsmål om elektronisk utfylling av CV kan Jobbnorge kontaktes på 75 54 22 20.
FerdigheterAI-generert
- Faregjenkjennig og risikoidentifiserig
- HMS kurs
- Skrive
JobbMatch
BetaEr du kvalifisert for jobben?
Nysgjerrig på om du kvalifiserer til denne jobben? Med JobbMatch får du umiddelbar tilbakemelding på hvor godt din profil matcher stillingsutlysningen.
Om arbeidsgiveren
Kriminalomsorgens samfunnsoppdrag er å gjennomføre varetektsfengsling og straffereaksjoner på en måte som er betryggende for samfunnet og som motvirker straffbare handlinger. Målet vårt er at den domfelte etter soning skal velge å leve et kriminalitetsfritt liv. Vår visjon er «Straff som endrer» og våre verdier er: trygghet, åpenhet og nytenking som er førende for vår atferd og som organisasjon. Les mer om vår virksomhetsstrategi her. Kriminalomsorgen består av Kriminalomsorgsdirektoratet (KDI), Kriminalomsorgens høyskole og utdanningssenter (KRUS) og fem regioner med cirka 60 lokale fengsler og friomsorgskontor.
Region sørvest omfatter fengsler og friomsorgskontor i Rogaland og Agder, med rundt 900 ansatte. Regionadministrasjonen ligger i Sandnes.
Stavanger fengsel har rundt 100 ansatte, og fem avdelinger med til sammen 81 innsatte (kun menn), varetekt og dom. En avdeling er rusmestringsenhet for mannlige innsatte. Avdeling Auklend overgangsbolig har 13 plasser med lavere sikkerhet for både kvinner og menn. Fengselet er opplæringsfengsel for aspiranter.
- Sektor: Offentlig
- Antall stillinger: 18
- Sted: Grødemsveien 30, 4029 Stavanger
- Bransje: Helse og omsorg, Offentlig administrasjon, Politi og sikkerhet
- Stillingsfunksjon: Sikkerhet
Annonseinformasjon
- FINN-kode 447199103
- Sist endret

