Bildegalleri
12 Hadeland Bølge Telysholdere
Til salgs
Frakt fra 99 kr + Trygg betaling 51 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Hadeland Glassverk
Rydder i skuffer, og skap etter mor.
Har 12 stk. Kan eventuellt selges i 2 lotter.
Må presisere at uten Ai hadde jeg ikke visst hva dette er.
Dette er "Bølge" telysholdere fra Hadeland Glassverk, designet av Maud Gjeruldsen Bugge.
Her er detaljene basert på bildene og målene dine:
Hvem og når
Produsent: Hadeland Glassverk.
Designer: Maud Gjeruldsen Bugge.
Identifikasjon: På det siste bildet (bunnvisningen) kan man se den sandblåste H-logoen med tallene 99 ved siden av. Dette betyr at akkurat dette glasset ble produsert i 1999.
Design og funksjon
Mønster: Serien kalles "Bølge" (eller "Waves") på grunn av de karakteristiske bølgerillene. Som du påpekte, er disse rillene støpt fysisk inn i glasset.
Bruksområde: Med en høyde på 55 mm er disse primært designet som telysholdere. De fysiske rillene på innsiden er laget for å bryte lyset fra flammen på en dekorativ måte. De fungerer imidlertid også utmerket som små glass til dram, shot eller små desserter.
Verdi
Enkeltvis: 50 – 100 kr per stykk på bruktmarkedet.
For 6 stykker: Siden du har et komplett sett på seks, vil en samlet verdi ligge på ca. 300 – 500 kroner.
Dette er klassisk norsk glasskunst fra slutten av 90-tallet som fortsatt er svært populært for sin tidløse stil. Siden de er merket med årstall (99), har de også en viss samlerverdi for de som leter etter spesifikke årganger fra Hadeland.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 16.1.2026 kl. 12:24 ・ FINN-kode: 444798094

