Bildegalleri
Tysk hjelm fra 2. Verdenskrig
Til salgs
1 400 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Dette er en tysk hjelm fra 2. verdenskrig, som jeg kjøpte av en som samler og selger av 1. og 2. verdenskrig-minner/objekter, på et marked for 5-6 år siden. Betalte noen tusen for den.
Selgeren fortalte meg at den ble funnet i bakken i sammenheng med noe byggingsarbeid ved Flesland utenfor Bergen.
Noe interessant ved denne hjelmen er det som ser ut til å være et kulehull i toppen av hjelmen. Ikke 100% sikker på om det faktisk er et kulehull, det er likevel svært interessant.
Hjelmen er som vist på bildene dekket i rust og har en stor bulk i toppen. Det er akkurat slik den var da jeg kjøpte den. Hos meg har den stått framme som dekorasjon/samtalestarter. Jeg selger den nå fordi jeg snart flytter hjemmefra og trenger å kvitte meg med ting jeg ikke får plass til lenger.
Kom gjerne med bud om du er interessert
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 19.3.2026 kl. 20:06 ・ FINN-kode: 443757444
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
