Bildegalleri
William Heffernan Dødsrosen, Mafia Korsika Slektssaga Gudfaren mafiathriller
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Dødsrosen (originaltittel: The Corsican) er en storslått og brutal spenningsroman skrevet av William Heffernan, utgitt på norsk i 1986. Dette er en av forfatterens mest kjente bøker og følger en familie gjennom generasjoner i skyggen av den korsikanske mafiaen.
Handlingsreferat
Boken er en mørk slektssaga og thriller som strekker seg fra andre verdenskrig i Frankrike til Sørøst-Asias jungler under Vietnamkrigen.
Blodsbånd og ære: Vi følger familien Buonaparte, en korsikansk klan som lever etter de eldgamle lovene om ære, hevn og lojalitet. Hovedpersonen, den unge og ambisiøse Luc, blir dratt inn i familiebedriften – som ikke bare handler om tradisjon, men om et globalt narkotikanettverk.
Det franske nettverket: Historien gir et rått innblikk i den virkelige "French Connection" – hvordan heroin ble smuglet fra de gylne triangler i Asia, via Marseille og ut i verden.
Krig og kjærlighet: Luc må navigere i et minefelt av politisk korrupsjon, krigshandlinger og brutale interne maktkamper. Det er en historie om menn som er villige til å ofre alt for sin familie, men som samtidig ødelegger alt de berører.
Sentrale temaer
Organisert kriminalitet: En realistisk skildring av den korsikanske mafiaen (Unione Corse).
Hevn (Vendetta): Hvordan gamle familiefeider aldri dør, men går i arv.
Historisk bakteppe: Bruken av virkelige historiske hendelser gir boken en følelse av autentisitet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 14.4.2026 kl. 21:34 ・ FINN-kode: 443014143
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt


