Bildegalleri
Traveler Guitar EG-2
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 198 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Gitartype: Elektriske gitarer
En veldig veldig veldig herlig gitar må selges, da den forstyrrer for mye i planene om å øve klassisk gitar.
Verdens kuleste gitar må vel dette være. Den tar utgangspunkt i stratocaster-fasongen, og klarer utrolig nok å se enda bedre ut enn originalen, selv om de har plassert stemmeskruene inne i kroppen (go wonder).
Rundt 15 år gammel.
Ulikt andre reisegitarer så sitter denne perfekt tilpasset og balansert i fanget under øving, og med god støtte for høyrearmen. På tross av litt reduserte dimensjoner så har den beholdt komforten, og spillemessig har den beholdt fulle dimensjoner.
Det aller verste er at den låter enda saftigere enn original stratocaster når den spilles utilkoblet. Gitaren er relativt tung for størrelsen, kanskje det har noen innvirkning. Men den har kraftig lyd med mye «twang» når den spilles uten forsterker.
Med forsterker overgår den ikke en ekte strat, men den gjør jobben. Det kommer jo an på smak og behag. Den har forresten også innebygget distortion-effekt.
Det er gjort noen modifikasjoner av tidliger eier:
- Neck pickup er oppgradert.
- Det er mønster-dekaler på halsen og på plekterbrettet.
- Kontroller (plastknappene) for volum og tone er byttet ut med flotte vintage knapper fra et eldre instrument. Dette gjør absolutt utslag på kulhetsfaktoren.
Gitaren har noen små sår rundt omkring (se bilder), men ingen skader. Båndene har ingen nevneverdig slitasje.
Den har 2 aktive mikrofoner, innebygget effekt (clean/distortion) og utgang for hodetelefoner. Et sett øretelefoner følger med.
Det følger også med en veldig flott original gigbag, med god polstring, kraftige håndtak og reimer og solide glidelåser. Rikelig med ekstra lommer for utstyr.
Denne er garantert super-morsom å øve på, og helt unik! Jeg mener at produsenten har truffet magisk med dette designet, og at den som har modifisert den har truffet svært heldig med layouten. Resultatet er veldig sjarmerende.
Og denne gitaren er selvsagt praktisk for reiser og flyturer. Lettspilt instrument som trives utrolig godt i sofaen.
Her er generelle spesifikasjoner på engelsk:
SPECIFICATIONS
Scale Length: 25 1/2 in.
Electronics: Custom Pocket Rock-It Pre w/ Headphone Amp, Tone control, Clean/Distortion settings, 1/8″ aux-in
Pickup(s): 2 Single Coil Alnico
Body: Alder
Neck: Maple
Construction: Bolt-on
Pick Guard: White 3-ply
Fingerboard: Maple
Fingerboard Inlays: Black Dot
Frets: 21 Jumbo
Hardware: Chrome 14:1 Gear Ratio (Closed gear)
Neck Width at Nut: 1 5/8 in.
Overall Length: 29 1/2 in.
Overall Depth: 2 3/8 in.
Body Thickness: 1 3/4 in.
Body Width: 10 1/2 in.
Gig Bag LxWxH: 31 1/2 x 13 x 4 1/2 (in.)
Weight: 5 lbs. 5 oz.
Weight in Gig Bag: 7 lbs. 4 oz.
Audio Output: Standard 1/4 in. jack, 1/8 in. headphone out
Instrument Input: 1/8 in. aux-in
Batteries: 1 x 9V
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.8.2026 kl. 18:40 ・ FINN-kode: 440877924

