
Bildegalleri
Bybilder Hammerfest. Bilder av Hammerfest
Til salgs
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Jeg selger min samling av Bybilder fra de fleste store byer i Norge 🇳🇴 og tre byer fra Sverige 🇸🇪 Gøteborg, Uddevalla og Stockholm. Her vises «gamle» Hammerfest slik det egentlig var for ca 100 år tilbake 🧡
Bildene er malt akvarell etter sort/hvitt foto fra slutten av 1800- tallet og til 1920 og kanskje litt senere. Disse ble malt på ca. 70-80 tallet av Thor Henning Kristiansen fra Porsgrunn.
Bybilder ble solgt i store mengder på 80 tallet, men det som var igjen ble deretter pakket ned og satt på et lager. Det er resten av disse Bybilder som nå har blitt tatt frem igjen og er like populære som de var på 70-80 tallet.
Akvarellen av hvert sted av de fleste store byer ble Gicletrykk på tykt papir og signerte og nummerert av kunstneren Kristiansen.
Bildene har lik fargepalett der bilder fra samme by eller flere byer, passer sammen. Bildene er duse og fine, men dessverre så vises noen foto litt mørke og noen ganger litt sterkere i fargene enn de er i virkeligheten. Be meg gjerne om nye foto jeg kan ta med min mobil, men du har også garantien gjennom fiks ferdig gjennom finn.no. Diss bildene er veldig flotte. Finere enn du kan forestille deg.
Ca. mål på bare bildet (plano) 37x43 cm.
Pris stk. fra kr 350 ,-
Jeg pakker godt inn og sender etter avtale. Bruk gjerne fiks ferdig, men jeg kan sende når betaling på vipps er gjennomført. Du kan stole på meg.
Jeg har en nabo som leverer proff innramming. Har avtalt en god pris for dere som kjøper bybilder. Jeg fikser om du vil.
Alle bybilder vil være tilgjengelig å se i Vikingskipet på Hamar 26.-27. april Stand nr. C3-4. Og i Telemarkshallen i Bø 24.-26. juli.
Jeg legger ved en oversikt over andre byer som har bybilder. Noen av dem kan du søke opp som «Bybilder» her på Finn.no eller på Facebook. Finner du dem ikke, så spør meg, så sender jeg deg foto. 😊
Kunstner:
Thor Henning Kristiansen født 1943 har laget utallige håndmalte akvareller av mange byer og tettsteder i Norge. Han var kjent for sin spesielle tegnemåte der det ikke er noen rette streker på bygningene som gir livlighet i bildene. Thor Henning var designer på Porsgrund Porselænsfabrik i over 40 år.
Hilsen Elisabeth
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 22.11.2025 kl. 08:56 ・ FINN-kode: 437066552


