Bildegalleri
To bøker om Arnold Juklerød – Skolerett og Juklerødsaken
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 73 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger to bøker om Arnold Juklerød, mannen bak en av Norges mest omtalte retts- og psykiatrisaker. Begge bøkene gir et unikt innblikk i hans kamp mot myndighetene og det han opplevde som grov urett etter tvangsinnleggelsen på Gaustad sykehus i 1971.
Thore Lie: Skolerett – Historien om Arnold Juklerød (Kolofon Forlag, 2010)
ISBN 9788230007389
En grundig og personlig beretning om Juklerøds liv, kampen mot skolemyndigheter og systemet, og hans sterke tro og overbevisning. Boken setter saken i en bredere historisk og juridisk sammenheng, og gir et nært portrett av en kompromissløs rettskjemper.
Torbjørn Vatnaland: Juklerødsaken (Tell Forlag, 2010)
ISBN 9788275223812
En dokumentarisk fremstilling av Juklerødsakens forløp, med vekt på mediedekningen, psykiatrien og den offentlige behandlingen av Juklerød. Boken inneholder bilder, dokumenter og analyser som belyser saken fra flere perspektiver. Innbundet med smussomslag.
Tilstand:
Begge bøkene er i svært pen stand, med rene og lyse sider uten markeringer. Rygger og permer er hele, og omslagene fremstår velholdte med kun små, overfladiske spor etter normal håndtering. Fremstår som forsiktig lest og godt bevart. Selges samlet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 11.11.2025 kl. 14:00 ・ FINN-kode: 436673447



