Bildegalleri
Nazistenes bombing av Norge
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
1.Trygg og enkel handel
Sikre deg varen gjennom "Kjøp nå" eller gi et bud og vent på at selgeren godkjenner. Ingen kommunikasjon nødvendig. Betalings- og fraktdetaljer håndteres gjennom Fiks ferdig!
2.Trygg betaling med Fiks ferdig
Du kan enkelt betale med Vipps eller kort. Pengene dine oppbevares trygt frem til du har mottatt varen.
3.Kjøperbeskyttelse er alltid inkludert
Du har 24 timer til å sjekke varen når den er levert til deg. Hvis varen ikke er som annonsert, kan du stoppe betalingen.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Dag for dag, time for time i april, mai og juni 1940
Vigleik Røkke Mathisen
Fortellingen om den tyske terrorbombingen i Norge våren 1940.
Boken skildrer omfanget av bombingen av norske byer og bygder i løpet den første krigsvåren i 1940. Det er godt kjent at de tyske stridskreftene overrumplet det norske forsvaret 9. april. Mindre kjent er hvor omfattende den tyske bombingen av norske sivile mål var denne våren. Det var etter kongens nei at det tyske Luftwaffe trappet opp bombingen. Fra 9. april til begynnelsen av juni ble 54 norske byer og tettsteder bombet, fra Kristiansand i sør til Tromsø i nord. Enkelte steder ble helt rasert og lagt i ruiner.
Byer som Kristiansund, Molde og kommunikasjonsknutepunktet Åndalsnes fikk store skader. Åndalsnes ble jevnet med jorden, og Kristiansund sentrum forsvant i røyk og flammer. Boken er rikt illustrert med kart og fotografier og henvender seg til et stort historieinteressert publikum.
Andre verdenskrig, motstandskamp, okkupasjon, nazisme
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 29.7.2026 kl. 00:55 ・ FINN-kode: 436196989


