Bildegalleri
Hvitt indisk kjole og bukse sett i chiffon, med dekor i brun og rav farge.
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 51 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Størrelse: L
Type: Festkjole
Farge: Hvit
Hvit indisk kjole og bukse sett i chiffon, med kjempefin dekor på i brun rav farge. Ble kjøpt i India i ca 2007.
Sjal i chiffon følger med.
Farge: Hvit. Den er hvit, men ikke kritthvit. Heller litt soft white, eller bittelitt varm hvit. Er ikke helt mot ivory eller kremhvit heller. Veldig flatterende hvitfarge. Steinene er brune og rav farget.
Størrelse: Large ca. Veldig fin kjole og bukse-sett i god kvalitet. Sitter fint på. Den er bare blitt for liten for meg på leggene og over bysten. Er mer generøs i størrelse i livet, på baken, og i skjørtet. Så kan passe en XL som er smal i overkropp og legger. Evt. også fint på en Medium for en litt løsere passform. Ble brukt av meg da jeg brukte Størrelse medium og large til vanlig. Jeg har en litt pæreformet kroppsfasong. Så jeg er smalere i overkropp enn underkropp. Har smal midje og er bred over hofter, bak, lår, og legger. Og er 182 cm høy, med lange bein.
Så vil passe fint på en like høy person. Er empireliv, så den blir derfor lettere litt kort i bysten. Sitter løsere fra under byste og skrås utover over midje og hofter til en A-linje passform. Bukser er store i livet og over baken med snøring i livet. Og så blir de smalere i beina, og passer brede legger, men vil nok sitte best på ikke så brede legger. Jeg bruker nå størrelse XL til vanlig, og av og til Large, og får den fremdeles på meg, men bysten er bittelitt for kort, og for stram til at det et plass til bh under, selv om jeg ikke er stor i bysten. Og får på meg buksene, men er så stramt på leggene, jeg ikke får dratt buksen helt opp til midjen og må ha den på hofter. Så får den på meg, men sitter litt for trangt til at den fungerer å gå med for meg. Så tror den er bedre på en størrelse Large mot medium. Evt. en størrelse large på den smale og lange siden, da den absolutt var lang nok for høyden min. Men er nok også fin på kortere personer, men kanskje for lang om man er veldig mye kortere enn meg. Evt. blir bare beina litt «rynkete» i lengden da, og kjolen ganske lang. Kjolen rekker meg til ca midt på leggen eller midt mellom knær og midt på leggen.
Er pent brukt og i god stand, med noen generelle bruksspor, da den er brukt og nesten 20 år gammel.
Er en gul flekk på buksene, men det er et sted som skjules av kjolen oppå. Det er også litt gulning i armhulene, som er vanlig med vintage klær. Men det oppleves ikke så merkbart, og den kan fint brukes akkurat som den er.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 9.10.2025 kl. 03:30 ・ FINN-kode: 430745521


