Bildegalleri
Jan Mehlum: "Straffen". En Svend Foyn-roman
Til salgs
50 kr
Beskrivelse av varen
Jan Mehlum: "Straffen". En Svend Foyn-roman
Publicom Forlag, 2011.
Innbundet. Smussomslag.
Tidligere eiers navnforan i boken.
(Wikipedia): Jan Mehlum (født 1. januar 1945 i Tønsberg) er en norsk forfatter og førsteamanuensis i sosiologi ved Universitetet i Sørøst-Norge.
Mehlum er utdannet diplommarkedsøkonom og sosiolog ved Universitetet i Oslo. Han har arbeidet med reiseliv, kinodrift, lederutvikling, u-land og førskolelærerutdanning. Han har vært lærer og samfunnsforsker. Mehlum debuterte litterært i 1996 med kriminalromanen Gylne tider. Mehlum har også sitt virke som deltidsansatt ved Handelshøyskolen BI Nydalen.
Han har senere utgitt en rekke bøker om sin detektiv, tønsbergadvokaten Svend Foyn. Bøkene er oversatt til svensk, nederlandsk og tysk.
Mehlums romaner Din eneste venn, En nødvendig død og Den siste dansen er dramatisert for NRK Radioteatret. Det er også planlagt filmatisering av hele serien for radio og tv..
(Bokelskere.no om "Straffen"): Katastrofer kommer uanmeldt. De sniker seg inn på deg når du minst venter det. Meldingen tønsbergadvokaten Svend Foyn mottar natt til søndag 29. august 2010, er av den typen. Telefonsamtalen truer med å snu opp ned på livet hans og driver ham inn i samfunnets mørkeste avkroker, steder der ingen burde være. Foyn må forholde seg til lag på lag av løgner og hemmeligheter i jakten på en slags rettferdighet. Sosiologen, forfatteren og rivertonprisvinneren Jan Mehlum forteller alltid krimhistorier med den virkelige verden som referanse, og heller ikke denne gang skuffer han sine lesere. Alt henger sammen, min venn. Et sted der ute, i en fargerik forsamling, der finnes svaret. STRAFFEN er den tolvte, frittstående fortellingen i serien med Svend Foyn i hovedrollen, en historie med rot i virkeligheten, den vi ikke vil vite noe om. Den som må avdekkes.
*** Fra min private samling. Overlevering kan avtalespå Nøtterøy eller i Oslo sentrum (jeg er der av og til). Ved postforsendelse betaler kjøper porto.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.10.2025 kl. 09:14 ・ FINN-kode: 430187288





