Bildegalleri
Kurzweil Mark-Pro Twoi digitalt piano
Til salgs
1 900 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Fult fungerende digitalt piano selges.
- 88 vektede, anslagsfølsomme tangenter, med justerbar anslagsfølsomhet (7 nivåer)
- > 40 lyder.
- Opptaksfunksjon for 2 sanger a 2 spor.
- USB midi + Tradisjonell Midi in + out (2 x 5 pin Din)
- 3 pedaler
- Audio in + out, høyre + venstre kanal
- 2 x headphones out i front, standard jack
- 4 høytalere (2 x 25w)
- 64 reverbs + 64 effekter
- Display
- Metronomer + Rytmer (4 + 60)
- Transpose og Fine Tuning (for å spille sammen med andre/til musikk)
- Layer + Split (begge justerbar)
- Pianokrakk med oppbevaring
- Owners manual
Å vurdere:
Pianoet er synlig brukt og har noen striper i den sorte pianolakken. Kan muligens poleres bort. Men det fremstår slik det er nå likevel som relativt pent.
Pianoet mangler tilsynelatende noen lyder. Spesielt mange av pianolydene er like, så jeg mistenker det er noe feil. Men man kan lagre forskjellig effekter på lydene, slik at man kan ha, i praksis, 8 forskjellige klanger lagret. Det skal være 64 forskjellige lyder (inkl. Trommesett), men jeg hører bare forskjell på 40++. En lyd er definitivt feil. Resten høres bra ut. Kan være bare jeg som ikke hører forskjell på noen av de, da navnene også er veldig like. Litt knot å lagre innstillinger.
Siste feil er tre tangenter helt nederst på skalaen gir en litt mer mekanisk, klonky hammerlyd, når tangenten løftes enn de øvrige. Men det påvirker ikke selve pianolyden og tangentene er såpass langt nede, at de for meg aldri har vært i bruk. Se de her: https://youtu.be/9VhuZhfLdGw?is=HtwCDyTZtZh4S6aR
Har brukt pianoet helt opp til nå uten noen problemer, annet enn batteribytte med noen års mellomrom (3v knappbatteri for minnefunksjonen, nettopp byttet). Jeg har stort sett bare brukt den ene pianolyden jeg liker best, sammen med strings layered nå og da.
Pianoet har vært brukt stand alone og koblet sammen med en keyboard via midi. Jeg har nå kjøpt et mer avansert piano med arranger funksjon, så jeg selger både pianoet og keyboarden da det nye pianoet dekker alt.
Pianoet er av typen stasjonært. Passer best for de som vil spille uformelt med de viktigste funksjonene, reel pianofølelse til en billig pris, og samtidig ha det som et møbel. Kan brukes til nybegynnere og litt mer avanserte spillere, men dersom du skal trene mer avanserte klassiske verker vil jeg ikke anbefale dette pianoet, da de helt nederste tangentene kan bli irriterende (første H, første F og første F#). Skal du satse seriøst på pianospilling bør nok dyrere pianoer vurderes.
Besvarer ikke ukjente anrop, så send en sms først dersom du vil snakke på tlf.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 10.9.2026 kl. 15:29 ・ FINN-kode: 429084221
