Bildegalleri
Dagens fasade på Brattvåggata 48 har behov for oppussing.
Tradisjonsrik murbygning - for utbyggingsprosjekt eller istandsetting (900 BTA)
Prisantydning2 500 000 kr
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Andre
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Soverom
- 9
- Bruksareal
- 830 m²
- Byggeår
- 1917
- Renovert år
- 2015
- Tomteareal
- 602 m² (festet)
- Festeavgift
- 625 kr
Fasiliteter
Balkong/Terrasse
Takterrasse
Bredbåndstilknytning
Garasje/P-plass
Offentlig vann/kloakk
Parkett
Sentralt
Utsikt
Bademulighet
Fiskemulighet
Turterreng
Visning
Visning etter avtale
Beskrivelse
Brattvåggata 48, populært kjent som "Børsen" i Brattvåg, er nå lagt ut for salg og du kan bli neste eier. Den tradisjonsrike bygningen - med stilart inspirert av de typiske Ålesundshusene fra samme tidsperiode - har en rik historie og omfatter både leiligheter i flere etasjer, takterasse med flott utsikt, flere butikklokaler (med inngang fra Brattvåggata), samt stor underetasje med god lagringsplass eller for utbygging.
Beliggenhet
Eiendommen ligger midt i Brattvåg sentrum, som er kommunesenter for Haram kommune.
Vesentlige opplysninger
Deler av eiendommen er i dårlig stand og har behov for grunnleggende istandsetting. For nåværende eier har det vært foretrukket løsning med rivning og deretter etablere et nybygg på tomten, men for riktig kjøper vil det også være fullt mulig å istandsette bygningen (se eget infofelt ved å trykke "Se flere detaljer" ovenfor, om støttemidler for nytt tak, mv.)
Bruksnr. 259 (liten ekstratomt) medfølger eiendommen, sammen med bruksnr. 53 (som er hovedtomt).
Kjøpekontrakt signeres hos megler, som vil ha oppgjørsfunksjon (dvs. foreta oppgjør og overskjøting av eiendommen).
Bruksnr. 259 (liten ekstratomt) medfølger eiendommen, sammen med bruksnr. 53 (som er hovedtomt).
Kjøpekontrakt signeres hos megler, som vil ha oppgjørsfunksjon (dvs. foreta oppgjør og overskjøting av eiendommen).
NB: Knappen for å vise hele beskrivelsen har kun en visuell effekt.
NB: Knappen for å vise hele beskrivelsen har kun en visuell effekt.
Ta kontakt med selger for komplett informasjon
Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.