
Bildegalleri
Gulliver’s Travels – Jonathan Swift
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Gulliver’s Travels av forfatter Jonathan Swift. Innbundet klassiker. Utgitt av Collins i 1953. Boken har 320 sider. BOKEN HAR ENGELSK TEKST.
Denne elegante innbundne utgaven av Gulliver’s Travels er et ettertraktet eksemplar for både lesere og samlere av klassisk litteratur. Utgitt av det anerkjente forlaget Collins i deres velkjente Classics-serie, representerer boken en tidstypisk kvalitetsutgivelse med solid innbinding og et nøkternt, klassisk design som gjør den velegnet både til lesning og som samlerobjekt.
Jonathan Swifts berømte roman fra 1726 er en av verdenslitteraturens mest innflytelsesrike satirer. Gjennom fortellingen om Lemuel Gullivers reiser til de fantastiske landene Lilliput, Brobdingnag, Laputa og Houyhnhnmenes rike, utforsker Swift menneskets natur, politikk, vitenskap og moral. Boken fremstår ved første øyekast som et eventyr eller en reiseskildring, men rommer en skarp og tidløs kritikk av samfunn og menneskelig dårskap.
Innholdet spenner fra det humoristiske til det dypt filosofiske, og nettopp denne kombinasjonen har gjort Gulliver’s Travels til en klassiker innen både skjønnlitteratur og politisk satire. Swifts evne til å bruke fantasifulle verdener som speil for sin samtid gjør verket fortsatt aktuelt og relevant for moderne lesere.
Forfatteren Jonathan Swift (1667–1745) var en anglo-irsk forfatter, prest og satiriker, kjent for sin skarpe penn og samfunnskritiske blikk. Gulliver’s Travels regnes som hans hovedverk og står sentralt i den engelskspråklige litteraturhistorien.
Denne 1953-utgaven fra Collins er særlig interessant for samlere av klassiske bokserier og eldre britiske utgivelser. Serien Collins Classics var kjent for å gjøre verdenslitteratur tilgjengelig i solide og rimelige utgaver, og mange av disse bøkene er i dag etterspurt på bruktmarkedet. Med sine 320 sider følger teksten en etablert og autoritativ utgave av verket.
En attraktiv bok for deg som søker en klassisk roman i innbundet format, enten til egen lesning, som gave, eller som del av en samling klassiske bøker fra midten av 1900-tallet.
Denne utgaven fra 1953 er en flott representant for et verk som fortsatt oppleves som både aktuelt, tankevekkende og underholdende – over 250 år etter at det først ble skrevet.
Jeg har aktivert «Fiks ferdig / Kjøp nå» for de som ønsker en enkel og trygg handel gjennom Finn.no. Dersom du heller ønsker å handle direkte uten «Fiks ferdig», kan du trykke på «Kontakt selger» og sende meg en melding, så finner vi en løsning sammen.
Varene kan også hentes i Drammen etter avtale, eller sendes mot at kjøper dekker fraktkostnader. Betaling kan gjøres via Vipps, bankoverføring eller Bitcoin. Ved henting aksepteres også kontant betaling.
Jeg sender forsendelser med sporing, med mindre annet er avtalt.
Jeg har mange annoser ute på finn, og det er mulig å kombinere flere kjøp for å spare frakt:
- Ta kontakt via «Kontakt selger», så kan jeg sette opp et samlet kjøp med felles frakt og betaling direkte mellom oss.
- Du kan også kjøpe én vare via «Fiks ferdig / Kjøp nå» og deretter gi beskjed dersom du ønsker flere varer. Så lenge total størrelse og vekt holder seg innenfor størrelsen for frakten i annonsen, kan jeg legge ved flere varer i samme pakke. Eventuell mellomlegg kan betales via Vipps.
H-C20 (Liten pakke)*'.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 20.5.2026 kl. 12:51 ・ FINN-kode: 427333884
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt




