Bildegalleri
To utstoppede vortesvin selges🐗
Til salgs
Frakt fra 179 kr + Trygg betaling 215 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
To distingverte vortesvin søker nytt hjem (helst med akademisk interesse for fauna og interiørhistorie)
Til salgs: Et særdeles sjeldent par utstoppede vortesvin, med opprinnelse fra en ekspedisjon i Zimbabwe på midten av 1960-tallet. Min grandonkel – cand.philol. med hovedfag i afrikansk historie og en bemerkelsesverdig forkjærlighet for safarihatt – var på feltarbeid i Rhodesia (som landet het den gangen). Han hadde som mål å samle muntlige kilder om kolonihistorien, men endte, som man ofte gjør i akademia, opp med noe helt annet: to vortesvin.
Etter sigende ble de skutt i en situasjon som kan beskrives som både «uventet» og «svært lite fagfellevurdert». Grandonkelen hevdet alltid at de hadde angrepet ham midt under en livlig diskusjon om Hegels dialektikk med en tysk misjonær, men vi har aldri helt trodd på den forklaringen.
Som han selv pleide å si: «De fleste menn møter sin skjebne i kvinnen, jeg møtte min i et vortesvin.»
Dyrene har siden 1972 stått i en stue på Toten, der de i flere tiår har fungert som både konversasjonsstartere og pedagogiske hjelpemidler i diskusjoner om kulturmøter og vill natur.
Tilstand: Overraskende god, tatt i betraktning alderen og det faktum at de i en periode ble brukt som hattehengere.
Merk: Den ene av dem er synlig morskere enn den andre – dette kan tolkes som en sosiologisk kommentar om hierarkier i dyreriket, men passer også fint som blikkfang i et moderne interiør.
Selges samlet – disse to har vært gjennom mye sammen og bør ikke skilles.
Pris: 8 000 kr pr. stk
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 31.10.2025 kl. 15:25 ・ FINN-kode: 424980388
