Bildegalleri
‘Slips’ Anheng i metall. Retro/Vintage/70-tallet+-
Til salgs
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Kjønn: Unisex
‘Slips’ Anheng
Oksidert metall
Massivt: ser ut til å være helstøpt
Muligens Tinn
Modernist/Brutalist design
Kan minne om smykker fra designere, som bl.a. Guy Vidal, Robert Larin m.fl.
H: 10 cm
B: 46 mm
Vekt: 56 gram
I god stand
Selges kr. 650,-
Kjedet er noe slitt og har gjennomslag av av metallet under.
Google/AI:
Dette er et klassisk modernistisk/brutalistisk anheng fra 1960- eller 1970-tallet, ofte omtalt som et «slips»-anheng på grunn av sin avlange, rektangulære form.
Smykket kjennetegnes av tre leddede paneler med intrikate, sveivende filigransmønstre (S-kurver) mot en røff, hamret og oksidert bakgrunn, toppet med et geometrisk toppfeste. Denne stilen var svært populær i Skandinavia og Nord-Amerika i midten av forrige århundre.
Detaljer om smykket
• Stil: Modernistisk, skandinavisk design og brutalistisk metallkunst.
• Materiale: Mest sannsynlig støpt tinn eller bronse, eventuelt oksidert metall/stål som har fått en mørk patina i fordypningene for å fremheve mønsteret.
• Opprinnelse: Designet minner sterkt om kjente finske designere fra epoken (som Pentti Sarpaneva eller Jorma Valo), samt canadiske kunstnere som Guy Vidal og Robert Larin, som eksperimenterte mye med akkurat denne typen brutalistiske tinn- og bronsesmykker
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 1.10.2026 kl. 13:28 ・ FINN-kode: 413865769

