Bildegalleri
Andreas Viestad - div. bøker om mat - kokebøker
Til salgs
Beskrivelse av varen
-Andreas Viestad; Norsk mat med Andreas Viestad. Utg. 2010. 247 sider. Illustrert. Meget pent eks. Kr 90,-
Omtale: Her finner du mer enn 100 oppskrifter på de viktigste rettene for hverdag og fest: Kokt laks med agurksalat og pepperrotrømme, men også bakt laks med ingefær og soyasaus. Den klassiske fårikålen står side om side med honningglasert lammelår. Du får oppskrift på den beste bacalaoen, rypebryst, finnbiff og reinsdyrcarpaccio, hjemmelaget krokanis og akevittsorbet. Trå til med lapskaus, seibiff med løk, medisterkaker, ertesuppe og rødspette med remulade til hverdagsmiddagen.
-Andreas Viestad; Ekte mat. Utg. 2016. 512 sider. Illustrert. Meget pent eks. m/omslag. Kr 120,-
Omtale: Med denne boken kan du lage ekte mat. Er det ikke det vi alle egentlig vil ha? Mer enn 250 oppskrifter. Presentasjon av mer enn 25 forskjellige grønnsaker og 20 forskjellige fisk og skalldyr. Maten skal ha en historie, et opphav, og har vi vært med på å gjøre noe ekstra for måltidet vi spiser, som å dyrke noe i hagen, i balkongkassen eller sanke noe av det som finnes i naturen rundt oss, har vi skapt ekstra stor glede over måltidet.
Andreas Viestad; Julemat. Utg. 2014. 159 sider. Illustrert. Meget pent eks. Kr 90,-
Omtale: Velkommen til en bok full av ribbe, pinnekjøtt, gløgg, lussekatter, hjemmelagd sild og gravlaks, delfiakake, marsipan, kakao, grøt, appelsiner, lutefisk, juletorsk, hummer og nyttårskalkun. Det er mye. Men det er godt. Og det er aller best når man har lagd det selv – enten på tradisjonelt vis eller med en moderne vri. En julebok for alle generasjoner, med nøye forklaringer og lure løsninger fra Norges mest prisbelønte og velformulerte matformidler.
-Andreas Viestad; Smak av krydder. Oppskrifter og historier fra Det indiske hav. Utg. 2007. 296 sider. Illustrert. Meget pent eks. m/omslag. Kr 150,-
Omtale: Dette er en kombinert kokebok og reisebeskrivelse fra elleve land langs Det indiske hav. Den forteller historien om hvordan krydderne har påvirket vår felles historie og undersøker hvordan smakene har forandret seg. Boken inneholder 17 reiseskildringer, 90 oppskrifter og oversikt over de viktigste krydderne. Med register.
-Andreas Viestad; Mine beste sider. Utg. 2006. 348 sider. Illustrert. Meget pent eks. m/omslag. Kr 90,-
Boka inneholder forfatterens artikler og oppskrifter som har vært publisert i Dagbladets lørdagsmagasin. Gjennom anekdoter og matoppskrifter tar matskribenten opp temaer som akevitt, and, brød, fersken, iskrem, pizza, sushi, tunfisk og wok. Har register.
-Andreas Viestad; Det beste jeg vet. Utg. 2001. 175 sider. Illustrert. Meget pent eks. m/omslag. Kr 90,-
Omtale: Forfatteren byr på mer enn 100 oppskrifter på småretter, salater, suppe, grønnsaker, pasta, pizza, kjøtt- og fiskeretter, fugl, brød, kaker og desserter. Har register.
-Andreas Viestad m. fl.; På grillen. Rause smaker fra St. Lars. Utg. 2012. 191 sider. Illustrert. Meget pent eks. Kr 90,-
Omtale: Boka gir en innføring i grillteknikker og inneholder oppskrifter på grillmat og tilbehør, samt tips om drikke. Den har oppskrifter på snacks og forretter, kjøttretter, retter med fisk og skalldyr, desserter, tilbehør og cocktails. Har register.
-Andreas Viestad; Eksotisk. Dufter og smaker fra andre land. Utg. 2012. 224 sider. Illustrert. Meget pent eks. Kr 90,-.
Omtale: Andreas Viestads beste og mest populære oppskrifter på eksotisk mat. Forsøk deg på dufter og smaker fra andre land. 100 kryddersterke oppskrifter som Andreas Viestad har samlet og bearbeidet slik at de eksotiske smakene kan gjenskapes av deg på ditt eget kjøkken.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.1.2026 kl. 07:17 ・ FINN-kode: 406842974
