Bildegalleri
Keramikk tekanne med kopp og fløtemugge blomsterdekor flerfarget
Til salgs
1 800 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Jeg har en tidlig Charlotte Rhead, Crown Ducal te-kanne med etter hva jeg forstår et 'Byzantine' mønster.
Denne Charlotte Rhead Art Deco-inspirerte verk er særegen i design og
med en karriere som strekker seg over mer enn fire tiår, er det ikke vanskelig å se hvorfor designene hennes har bestått tidens tann og fortsatt er like vakre i dag som da de først ble produsert
Denne kannen er dekorert med nydelige blomster og blader på en brun marmorert bunn; bladene har fargen gulbrun i likhet med topp- og bunnkantene.
Et rikt og levende design i god stand, ingen tegn til avskallinger eller sprekker. Signert i blått 'C Rhead'.
Kannen er hel og uten skader av noe slag og fargene er like klare som dagen det ble kjøpt, som sansynlig vis var på 1930 tallet en gang.
Jeg har også både sukkerskål og fløtemugge, men førstnevnte har en gang blitt knust og limt sammen igjen og i fløtemuggen er det dessverre et skår (se bilder). Disse kan føle med, om ønskelig.
Jeg ønsker kr. 1800,- for te-kannen, men kom gjerne med bud!
Sender med norgespakken, for kjøpers regning.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.2.2026 kl. 06:40 ・ FINN-kode: 398852053



